muutamia asioita mitä voisi päissämme miettiä!
- Eli siis 6vs6??
- 12 joukkuetta, kaksinkertainen sarja? Playoffeihin runkosarjan 8parasta. Paras viidestä systeemillä?
- Mitkä säännöt tippumisen suhteen?? Ekan kahen minuutin aikana voi lopettaa jos joku tippuu? Mut entä sen jälkeen. Ettei tulis mitään vääntöjä jonkun ns.boostatun botin takia niin mikähän tähän mahtaisi olla ratkaisu?
- 2 accon pelaajat. Tässä niitä ei kai ole niin paljon kun ysissa.(tai mistä sen tietää) Saa edustaa vaan yhtä seuraa,eikö?
Siinä nyt ekoja juttuja mitä tuli mieleen, heittäkää muutkin ilmoille jos joku asia vaatii selvitystä. Kait me sit jossain vaiheessa tässä kuussa liigan sikariportaan kanssa kokoonnutaa virtuaali oluiden ääreen jonnekkin syrjäiseen interwebin chattibaariin näitä asioita pohtimaan.