Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
1.07 päivitys julkaistu PC:lle eikä vieläkään korjausta turva-autoon..
Täysin samat fiilikset. En ole jaksanut edes pelata ennen kuin tuo korjataan. Viimeinen pisara oli, kun Unkarissa oli neljän auton kolari nelosmutkassa, mutta ei turva-autoa. Pelaaminen on ihan täyttä paskaa, kun tietää että sitä ei tule. Toisaalta aika harvoinhan sitä on tullut aiemmissakaan peleissä, mutta tämä on täysi pohjanoteeraus.Todella väsynyt odottamaan päivitystä turva-autoon. Yli 100 kisaa on ajettu tällä hetkellä 2019 ja 2018 pelejä, ilman safety caria ja pikku hiljaa alkanut pinna palamaan tähän ja tulee nykyään välillä tahallaan romutettua muiden autoja tai aiheutettua tietukkoja, mutta ei saatana tule safety caria vaikka jokainen auto räjähtäisi keskelle suoraa. Ei voi olla olla näin vaikeaa korjata yhtä Safety caria.
Onkohan mahdollista, että kun ura on aikanaan aloitettu pelin ollessa versiossa 1.01 (tjsp) ja matkan varrella tässä on päivittynyt muutamaan otteeseen, niin kesken olevassa urassa ei mahdolliset päivitykset toimi ihan kuten pitäis. Onko kukaan aloittanut uutta uraa nyt viimeisimpien päivitysten jälkeen ja jos on, onko silloinkin havaittavissa yllä kuvaamiani outouksia?
Joko tässä pelissä tulee turva-auto oikeasti radalle? Tai onko patcheilla muutoin saatu korjattua tämä rikkinäinen paska. Tekisi mieli ajella formulaa, mutta tämä peli sai viimeksi hermoromahduksen partaalle, joten vapaaehtoisesti en paskaa peliä enää myllyyni lyö.
Kiitos vastauksesta. Tuo turva-auto siinä oli se isoin ongelma, miksi peli jäi hyllyyn. Ihan hyviä uudistuksia kyllä noin muuten, joten voi olla, että annan vielä pelille mahdollisuuden.SC:tä ei ole patch noteissa vieläkään ainakaan mainittu, eikä omien kokemusten mukaan ole mikään sillä rintamalla muuttunut. Parannuksia on tehty uramoodiin jonkin verran, ja esimerkiksi kuskit on päivitetty ajantasalle, F2 2019 lisätty ja sen sellaista. Se mitä kukakin mieltää pelissä rikki olevan, niin siihen en osaa sanoa onko tarpeeksi ehjä setti. Omasta mielestä varsin hyvin toimii uramoodi ja nettiajot tällä hetkellä. Mutta jos julkaisussa ei ole jokin asia miellyttänyt, niin ei tässä ihmeitä ole kyllä siihen nähden korjattu.
Uraparannuksia muun muassa seuraavat:
- AI kuskit lähdössä vähän inhimillisiä, eli enemmän ns huonoja lähtöjä boteilla
- Tiimivaihdokset paranneltu loogisemmiksi, ja niihin voi nyt valita pelaaja että tapahtuuko niitä kesken kauden vai pelkästään kausien välissä.
- Tiimikaverin voi valita uran alussa
- Jos kuski saa potkut tiimistä, ei voi enää liittyä samaan tiimin saman kauden aikana
- Botit sateella vähän heikompia
Ja tosiaan visuaalisesti päivitetty autojen liveryt ym ajan tasalle jos niissä on puutteita ja muutoksia ollut. Varsin hyvä setti siis, poislukien se myyttinen turva-auto![]()
Nämä kuvat näköjään paljastu feikeiksi, tämmösiä ei oo näkyny pelissä.Pari Career modeen liittyvää kuvaa. Huomioitavaa kypärässä oleva sponsori
![]()
![]()
Täällä on ainakin tullut Online Leaguessa Safety Car pariinkin otteeseen. Ei usein, mutta tullut kuitenkin.Onkos kukaan testannut peliä viimeisimpien (tämän viikon) päivitysten jälkeen? Codemasters lupaili muutoksia "safety carin deploynnin herkkyyteen" mutta onkohan kukaan vieläkään nähnyt SC:tä radalla kesken kisojen?![]()
Joo jäänyt peli tämän vuoksi kauppaan kun ei SC:tä radalla kuulemma näe.Onkos kukaan testannut peliä viimeisimpien (tämän viikon) päivitysten jälkeen? Codemasters lupaili muutoksia "safety carin deploynnin herkkyyteen" mutta onkohan kukaan vieläkään nähnyt SC:tä radalla kesken kisojen?![]()
Onkos kukaan testannut peliä viimeisimpien (tämän viikon) päivitysten jälkeen? Codemasters lupaili muutoksia "safety carin deploynnin herkkyyteen" mutta onkohan kukaan vieläkään nähnyt SC:tä radalla kesken kisojen?![]()
Oliko kisan mitta mikä?Pelannut yhden kisan careeria patchin jälkeen, yksi keskeytys kisassa tuli ja siitä SCEli tulee myös careerissa useammin.