Vastaus: Grand Theft Auto V [PS3/X360 Hype]
No ei se nyt aivan täysin mustavalkoinen ole alusta loppuun, mutta yöllä ja sateisella säällä se melkeenpä onkin täysin mustavalkoinen. Päivisen siinä oli sellainen vähän seepiamainen väri kuvassa. Eipä siinä pelissä kyllä mikään hirmuisen hieno värimaailma ole, ellei sitten välttämättä halua puuceelle ladata modeja. Toivon hartaasti, että tekisivät nyt vähäsen värikkäämmän pelin, onhan se paljon paremman näköinen kuin IV trailerin perusteella jo, eli askelia eteenpäin on otettu melkosen nätisti. Toivottavasti ei sitten vaan mitenkään hämännyt.
Ei VARMANA OLE YÖLLÄ MUSTAVALKOINEN, vaan GTA IV saattaa, eikä vain saata, vaan ON KAUNEIMMILLAAN JUURI YÖLLÄ. Mitähän peliä sinä jamaikan asukas olet pelannut?
Jos GTA V -hen saadaan yhtä kaunis ja värikäs yö kuin se selkeällä ilmalla IV:ssä on, niin olen TOSI tyytyväinen. Millainen telkku sulla on? Itselläni on Samsungin 50" full HD 100hz LED-TV ja sillä peli näyttää kerrassaan upealta (jos lasketaan pois ne huonot sääolosuhteet).
Sitten GTA V-hen toivoisin kyllä samanlaisen ukkossään kuin IV:ssä on, koska se on kyllä poikkeuksellisesti eroten muusta onnistunut. Muistan vaan San Andreaksesta, että silloin kun alkoi sataa, niin tuuli pöllytti aika lailla satavaa vettä. Sen lisän haluaisin vielä GTA V-hen. Eli hieman myrskyisempää, mikä lienee ihan mahdollista, kun ollaan lämpimämmässä ilmastossa. Tuuli pöllyttäisi vihmovaa sadetta ja palmut huojuisivat myrskytuulessa, yeah!
Sen sijaan, että pelissä olisi tuhlattu voimavaroja joidenkin palikoiden kasaamiseen, toivoisin, että jo päätarinassa olisi yhtä useampi hahmo, joiden tekemiset linkittyisivät toistensa kanssa. Kuitenkin uskon ettei näin käy, vaan nämä linkitykset säästetään lisäreihin, kuten IV:ssä tapahtui.
Lopuksi toivon, että GTA V:ssä olisi siellä hiekkatien päässä pikku possu, jota rapsuttamalla saisi 15 g achiementin
