Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Sinua laskutetaan sitten, kun peliaikasi umpeutuu. Tästä automaattisesta laskutuksesta tulee myös ilmoitus sähköpostiin muutamia viikkoja ennen sitä. Microsoft pitää käyttäjät valppaana laskutuksesta, ja jos jotain ongelmia tulee, voit aina pirauttaa heidän asiakaspalveluun.olge sanoi:Ok. No tuskin ihan vähään aikaan aletaan laskuttamaan kun on vielä noin 8 kuukautta sitä peliaikaa jäljellä.
Cubase sanoi:Sinua laskutetaan sitten, kun peliaikasi umpeutuu. Tästä automaattisesta laskutuksesta tulee myös ilmoitus sähköpostiin muutamia viikkoja ennen sitä. Microsoft pitää käyttäjät valppaana laskutuksesta, ja jos jotain ongelmia tulee, voit aina pirauttaa heidän asiakaspalveluun.
Flagg sanoi:Ei ole ehkä oikea aihe mutta kysytäänpä täällä silti että saako noita live paketteja vanhalle boxille vielä ostettua?
airedoion sanoi:Yksi kysymys:
Jos kaveri tekee toisessa paikassa gamertagin ja vie koneen mukanaan "kotiin", niin toimiihan tämä sama tunnus sielläkin, vaikka ip-osoite onkin eri?
Kabanossi sanoi:Eli? Kaveri tekee tilin vaikka teillä, teidän netillä omaan boxiin, vie boxin kotiinsa? Kyllä toimii.
airedoion sanoi:Juurikin näin. Kiitokset vastauksesta.
Kabanossi sanoi:Eipä mitään. Miksei kaverisi tee tiliä kotona omalla netillä?![]()
Periaatteessa 59,99 e vuodessa, käytännössä ei niin paljoa. (Mistäkö saa Live-aikaa halvemmalla? Annan vinkin: käytä hakua.)tuosta online pelaamisen maksamisesta xboxilla on puhuttu aika monella netti sivulla niin olis mukava tietää paljoko se maksaa?
Tarvitsisin kipeästi apua seuraavaan kysymykseen! Oon muuttamassa kaverin kanssa saman katon alle ja meillä molemmilla on Xbox 360. Jos asunnossa on vain yksi nettiliittymä, voidaanko kaverin kanssa pelata samaan aikaan Livessä kumpikin omalla boxillaan???
Eipä siinä mitään ongelmaa pitäisi olla, modeemiin vaan molemmat kiinni, sekä molempien boksien IP:lle tarvittavat portit auki. Joskus ainakin Ps2:lle kokeiltu saman reitittimen takaa verkossa pelata, hyvin toimi.
Ei toimi!En tiedä mikä on ongelma. Toinen boksi toimii ilman mitään ongelmaa, mutta toinen boksi ei tunnista internet-yhteyttä ollenkaan. Hohhoijaa. Sinne meni 12kk Livet hukkaan!
![]()
Eiköhän tuo lähde vielä toimimaan.
Kokeile nyt ensiksi ottaa verkkopurkista irti se toimiva boksi. Toimiiko se toinen sitten? Onko se koskaan ollut Livessä kiinni? Jos asetuksissa olisi jotain pielessä.
Jos edelleen ongelmia, kokeile vaikka ottaa sen toimivan boksin kovalevy ja laita se toimimattomaan konsoliin kiinni. Toimiiko se sitten Livessä?
On ollut Livessä, mutta tuntuu ihan kuin yhteys ei jakautuisi modeemista ollenkaan. Eli yhteys tuntuu menevän vain toiseen boksiin. Noh, pitää vaan jatkaa räpläystä ja toivoa, että se lähtee siitä sitten...![]()