Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Mikä nettiyhteys sinulla on kotona?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jore
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Uusia vastauksia ei voi lisätä.
Modeemin varassa täälläkin. No, onneksi duunissa on 2mb kiinteä että saa videot katsottua netissä. (joo, tehdään sitä töitäkin... välillä ;)) ADSL on kyllä kotio hakusessa, saa nähdä sitten koska sen vaivautuu hankkimaan.
 
Sonera Kiinteistöliittymä, HomePNA-tekniikalla toteutettu. Megainen yhteys molempiin suuntiin.

Yhteys sallii viiden laitteen yhtäaikaisen käytön, joten PS2:sta varten kaikki on jo valmiina. Odottelen innolla ensimmäisiä online-mittelöitä.

t. Ola
 
Tavallinen puhelinmodeemi löytyy ja ai että kun on nopea.
Mihinkään tuntemattomalle nettisivulle ei uskalla mennä kun ei voi tietää jäkkääkö yhteys hitauteensa. No ainakin kerkeää lukea kuvatekstit ennekun kuva tulee :D

Niinja tohon PS2 netti kysymykseen: Jaa-a, no jos se on helppoa ja toimivaa niin kai sitten.
 
ADSL löytyy... hikinen 256/256. Rupee kuukauden käytön jälkeen tuntumaan hitaalta. Voisipa niitä pelejä testailla jos löytyy rahaa niiden sydemien ostoon.
 
Jooh, eli multa löytyy Soneran 1mb/512-kiinteistöliittymä. Tossahan tuo PS2 on lähellä, niin varmaankin tuun pelaamaan sillä nettipelejä tulevaisuudessa, kunhan "verkkokortti" julkaistaan.
 
Käytän 256/256 ADSL -liittymää. Odotan erittäin suurella innolla PS2:n verkkoadapteria.

Voisivat Sonylla pistää vauhtia myös sen kovalevyn suhteen.

ps. Nopeuteen olen erittäin tyytyväinen.
 
2.4GHz wireless laajakaista. Hiton kätevä, nytkin kirjoittelen läppärillä ja kävelen ympäri taloa. Tähän kannettavaan työnnetään vaan tommonen D-link Air plus-kortti ja se sitten yhdistää välittömästi tuonne "laatikkoon".
 
Adsl on juu ja ei ole pelaamista varten. En muutenkaan pidä yhtään verkkopelaamisesta, kenties sen takia kun ei tuo pc-pelaaminen uppoa, ei sitten yhtään.
katsoo nyt jos konsolilla jaksaisi moisesta innostua.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan kersantti
se on semmonen
uutuus juttu oon niiku vasta testi käyttäjä
Eikös toi kotiportti oo ihan myynnissä jo kuluttajille?
 
ADSL 512/512k jaettuna parille koneelle. THPS3:sta ehdinkin jo pelailla jonkun aikaa netissä ja heti kun viralliset Cuben ja PS2:n laajakaista-adapterit ilmestyvät, ostan ne.
 
Kaapelimodeemi löytyy.

Nettipelaamista en ole vielä kerennyt aloittaa, mutta tarkoitus olisi sekin säätää joskus kuntoon, kunhan vain saisi tarvittavat välineet ja osaisi. :)
 
Status
Uusia vastauksia ei voi lisätä.
Ylös Bottom