Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
100/10 meganen netti täällä, riittää ihan hyvin nettipeleihin jne, toki nopeampikin kelpaisi mutta tällä mennään jonkin aikaa.
Tollast Kysyisin. Vastakkaa kiitos.
ps. Ittel on Xbox 360
Mitähän gigasta linjaa oikein kaipailisit vai tuliko yksikössä sekaannus.
Tänne saa sen 20megasen maksimissaan joka on jo varsin hyvä nopeus. En voi ymmärtää miten joku viisi kertaa nopeamman yhteyden omaava kaipailee vielläkin nopeampaa.. Niin kai se nälkä vaan kasvaa syödessä![]()
Digitaaliset demot ja pelit käyttävät täysin eri tekniikkaa kuin moninpelissä käytettävä tiedonsiirto. Pelit latautuvat Sonyn omilta palvelimilta, jotka on todettu tälläkin foorumilla moneen kertaan välillä erittäin hitaiksi. Latausnopeus tosin tuntuu vaihtuvat planettojen asennoista ja latauksen ajoitusajankohdan mukaan.mä pelaan bäfä3 20megasel ja antaa nopeudeks 1.9 mutta demoja ladatessa saa oottaaa 5 tuntia ja bäfäki vähä tuntuu lagivalta
Terve. Nyt olis uuden netin hommaaminen edessä mutta mitään en vaan nuista ymmärrä,pakko myöntää.. Tietysti kiinteä netti taitaa olla paras mutta jos mokkulalla pitää pärjätä, niin tekeeköhän nuilla nettitikuilla mitään? Tommosta suunnittelin ja semmoset kysymykset esittäisin, että voiko tuon laittaa kiinni pleikkariin [voi tietysti, mut toimiiko] ja tekeekö tolla mitään, vai tarviiko taas menettää hermot netin kanssa joka heittelee pihalle nettipeleistä ja lagittaa hirmuisesti?
Kiitoksia kovasti. Kartan mukaan pitäis tosiaan 3G 900 21 Mbps toimia ja sen pitäs riittää sujuvaan nettipeliin? Varmaan tuon pistän tilaukseen ja sen jälkeen alkaa taistelu miten sen saa toimimaan koneella, läppärin kautta tuskin onnistuu ku en tällä hetkellä omista läppäriä, puhelimellaki pärjää hyvinMokkulan naittaminen suoraan konsoliin ei toimi, ellei PS3 ole päivittynyt tämän osalta sitten vuoden 2010. Ainakin aikoinaan jouduin virittämään nettitikun ensiksi läppäriin -> jonka kautta yhdistin (crossover) ethernet kaapelin PS3:een. Käytössä oli tuolloin Saunalahden "rajaton 3G" nettitikku, jonka suhteen ei ollut moittimista. Ehkä kerran viikossa nettiyhteydet poksui katki kesken nettimatsin, mutta tämä oli pientä, etenkin kun näihin aikoihin pelailin aktiivisesti netissä. Kannattaa katsoa kuuluuvuuskartasta miten hyvät nettiyhteydet saat kämppään.
Lisätietoa kannattaa katsoa myös Nettiyhteys mokkulan avulla PS3:lle? -ketjusta. Sen muistan että nettiyhteyden saaminen oli monen tuskan takana. En tähän hätään pysty katsoa netistä step-by-step ohjeita, mutta googlettamalla varmasti löytyy vinkkejä miten nettiyhteyden saa jaettua tietokoneelta -> pleikkarille, jos tämä ratkaisu on sinulle toimiva.
Pääsin kuin pääsinkin eilen nettiin PS4:n kanssa, tosin puhelimesta jaetulla netti-yhteydellä. Onko kokemuksia, että onnistuuko pelaaminen hyvinkin tuolla tavalla? Rajaton netti löytyy.
Pääsin kuin pääsinkin eilen nettiin PS4:n kanssa, tosin puhelimesta jaetulla netti-yhteydellä. Onko kokemuksia, että onnistuuko pelaaminen hyvinkin tuolla tavalla? Rajaton netti löytyy.
Yksinpelit pystyy pelailla ja latailla päivitykset ja lisärit sun muut, mutta ei tolla nettipelit sujuvasti pyöri.
Katso tukarin asetukset lävitse. Tarvittaessa resetoit ja konffaat uudelleen.Okei, kiitos vastauksesta! Näin vähän aattelinkin. Onko kellään tietoa mikä mulla on päin mäntyä nettiasetuksissa(siis ei puhelimen vaan tukarin) kun tulee toi virhekoodi: "Wi-Fi-verkkoon ei saatu yhteyttä. Suojausmenetelmä on ehkä virheellinen. (NE-31293-8)"
väärä salasana tai todennäköisesti väärä salaus muoto tuossa tukiasemassa joka ei tue PS4 hyväksymiä vaatimuksia...Okei, kiitos vastauksesta! Näin vähän aattelinkin. Onko kellään tietoa mikä mulla on päin mäntyä nettiasetuksissa(siis ei puhelimen vaan tukarin) kun tulee toi virhekoodi: "Wi-Fi-verkkoon ei saatu yhteyttä. Suojausmenetelmä on ehkä virheellinen. (NE-31293-8)"