Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

NHL 11 -Liiga [X360]

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Defored
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Mä voisin lähteä matkaan jos peliin vielä mahtuu..? Minkäslaisia tiimejä olisi vielä vapaana? Gtag cchaou

Sent from my Desire HD using Tapatalk

No tulipas taas nopeasti korvaaja. Liity vain liigaan ja katso mitä joukkueita jäljellä. Kielletyt joukkueet sitten Vancouver, San Jose, Pittsburgh, Detroit.

Liigan nimi taisi olla: KFIN1
ja salasana: mestari
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Hihhei :D jepou ripari on aika germanen tapa tehdä maali, zubrua vastaan toine peli meni aik jännäks, rankkareilla napsahti kuitenni voitto! Deforedin Foote oli vähän näkymätön ;)
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Hihhei :D jepou ripari on aika germanen tapa tehdä maali, zubrua vastaan toine peli meni aik jännäks, rankkareilla napsahti kuitenni voitto! Deforedin Foote oli vähän näkymätön ;)

Kyllä se pappa Foote tulee vielä niittaamaan Jokiset ja Ruudut sairastuvalle :D Toivottavasti edes pystyisin jotenkin haastamaan sinua, ettei menisi ihan maalikekkereiksi...

EDIT: Ei mennytkään ihan suunnitelmien mukaan :D
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Kyllä se pappa Foote tulee vielä niittaamaan Jokiset ja Ruudut sairastuvalle :D Toivottavasti edes pystyisin jotenkin haastamaan sinua, ettei menisi ihan maalikekkereiksi...

Nonni vähän vähemmän tuli maalikarkeloita ku aikasemmassa kamppailussa! Mutta kolme kertaa sain sun jäbän maahan tappelussa, ropsit siit mulle + Footehan oli ensimmäinen uhri, ja päähän tais sattua? ;)

Kiitos, mukavat pelit!
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Montrealia vastaan oli hyvät, tiukat ja reilut pelit tänään. Ensimmäisen voitin rankkareilla mutta toisen kaveri korjasi jatko-ajalla 3-2. Viikonlopun nyt lähes kokonaan poissa, pelejä seuraavan kerran mahdollisesti sunnuntai-iltana.

Hihhei :D jepou ripari on aika germanen tapa tehdä maali

Joo on tosi. Lähinnä rasittava tapa kun ei se lätkää muistuta ollenkaan.. En oo sua vastaan pelannu niin en osaa sanoa miten paljon sitä käytät, mutta jos se on jatkuvaa lätty sinisen jälkeen maalille -pelaamista niin toivottavasti en sua kohtaa.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Siis mitä?
Nyt kaikki pelisi nollaantuivat, voitot ja häviöt katosivat. Ja valitettavasti sinulla ei ole asiaa enää minun tekemiin liigoihin! Täytyy näköjään pelata vajaalla...

No olkoon sitten niin, vaikka mitä väliä sillä loppupeleissä on? Ne muutamat pelit mitä pelasin oli vaan ihan turhia, mutta ei pitäisi vaikuttaa lopputuloksiin. Samalla heppu, joka lopettaa ottelun kesken aina kun on viisi maalia tappiolla, ja on tehnyt sitä useasti jo edellisessä liigassa, saa jatkaa. Hellurei ja hellät tunteet.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Joo on tosi. Lähinnä rasittava tapa kun ei se lätkää muistuta ollenkaan.. En oo sua vastaan pelannu niin en osaa sanoa miten paljon sitä käytät, mutta jos se on jatkuvaa lätty sinisen jälkeen maalille -pelaamista niin toivottavasti en sua kohtaa.

Sellaista se on. Kaveri on näköjään sijalla 29. rankingissä ja varmaan tuolla tyylillä niitä pelejä voittanutkin. 12-1 ja 7-0 taisin hävitä molemmat. Toki siellä oli muitakin maaleja, mutta ripareita enimmäkseen. Ainoa maali mitä ei minun mielestä voi puolustaa pois. Jajaaa...niin ja aika paha lähteä moderoimaan noita. Muuten ihan hyvät pelit, mutta mutta..noh kukin tyylillään.

Ja aika kankealta tuntui peli tänään. En ole pelannut 1,5 viikkoon peliäkään ennen tätä päivää ja se tuntui tänään. Aivan liian agressiivista peliä oli ja hirveitä pommeja hain kokoajan jostain syystä. Maalin tekokin ontui, johtuen osin siitä että useat vetoni blokattiin tai maalivahdit oli liekeissä. Itsevarmasti etiäppäin ja pohjamudista takaisin nousuun :P

No olkoon sitten niin, vaikka mitä väliä sillä loppupeleissä on? Ne muutamat pelit mitä pelasin oli vaan ihan turhia, mutta ei pitäisi vaikuttaa lopputuloksiin. Samalla heppu, joka lopettaa ottelun kesken aina kun on viisi maalia tappiolla, ja on tehnyt sitä useasti jo edellisessä liigassa, saa jatkaa. Hellurei ja hellät tunteet.

Protesti kuitattu...
Tämä poistuja ei sentään lopeta liigaa huonon menestyksen takia. Jos tulevaisuudessa tulee poistumisia niin seuraaviin liigoihin ei ole asiaa, ihan sama kaikille.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

En ole pelannut 1,5 viikkoon peliäkään ennen tätä päivää ja se tuntui tänään. Aivan liian agressiivista peliä oli ja hirveitä pommeja hain kokoajan jostain .

Foote pisti kyl porukkaa nurin :) Pronger ei osannu vastata huutoon. Ehkä joskus vielä kohdataan ja Milan "ranne" Hejduk saataisiin lasarettiin :D

Saiskohan ens vuonna näihin verkkoliigoihin "jatkuvat" loukkaantumiset.. Ois iha merkittävä juttu. ainahan noista scratcheista löytyy joku korvaaja kuitenkin. Itseäni närästää ku EA ei oo päivittäny Zherdeviä ja Leightonia ahlstä takaisin. Vähän kyllä kutina että tälläinen "playoff-päivitys" on tuloillaan, varsinkin jos crosby tai pronger nähdään lähipäivinä oikeilla kentillä.. mutta miten käy liigan silloin :)
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Vähän kyllä kutina että tälläinen "playoff-päivitys" on tuloillaan, varsinkin jos crosby tai pronger nähdään lähipäivinä oikeilla kentillä..
Sieltähän ne yöllä pamahti, ykköslohkon uusi liiga on KFIN11, salasana sama kuin päivitystä edeltäneeseen.

Lohko 1:n tilanne

GT ---------------- V --- T --- JAT ---- PISTEET
Hansulinho -------- 7 --- 1 ---- 0 ------ 14
aGih -------------- 6 --- 0 ---- 1 ------ 13
Zubru ------------- 2 --- 1 ---- 1 ------ 5
Hevila666 --------- 2 --- 2 ---- 0 ------ 4
allulla ------------- 1 --- 4 ---- 1 ------ 3
DavidianFIN ------- 1 --- 4 ---- 0 ------ 2
Defored ----------- 1 --- 3 ---- 0 ------ 2
WishingBarbecue -- 0 --- 2 ---- 0 ------ 0
cchaou ----------- 0 --- 0 ---- 0 ------ 0

mutta miten käy liigan silloin
Jos oikein ymmärsin mitä hait kysymykselläsi takaa niin: Jatketaan pelejä uudessa liigassa, pelatut pelit jäävät voimaan.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Jumalauta tota rosteripäivitystä, ***** mitä pelleilyä EA:lta. Toivottavasti seuraavassa vuosipäivityksessä on tämä lapsus poistettu. :mad:

Huomenna illalla ehdin pelaamaan jos kakkoslohko on tehty uudestaan. Nytkin olen linjoilla kyllä muutaman tunnin.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Olipas taas pelit...Zubrua vastaan ensimmäinen peli repesi 3-6 tappioon, mutta toinen olikin kunnon trilleri. Taisin olla 1-3 häviöllä vikassa erässä ja siitä nousu tasoihin ja johtoon, Zubru ottaa aikalisän ja se tuntui auttavan sillä hirveällä vyöryllä tuli Oilers vikoihin minuutteihin ja sai tasoitettua. Mentiin siis 4-4 tilanteessa Jatkoajalle, molemmat pelasivat varovaisesti ja mitään kummempaa ei tapahtunut. Ja rankkareille siis, molemmat tekevät ensin yhdet maalit ja sitten mennään aina kuudennelle kierrokselle asti. Ja kukapa muu kuin Foote tulossa laukomaan. Ajattelin ensin pistää vain hirmuisen lämärin, mutta viime sekunneilla muutan mieleni ja menenkin rystylle ja pienestä kulmasta kahden tolpan kautta maaliin. Zubru ei kyennyt tasoittamaan ja tärkeä voitto itselleni.

Seuraava peli Allullaa vastaan oli täynnä kummallisia pomppuja. Avausmaali tulee, kun Foote lämää -> Jonesin selkään josta se kimpoaa maaliin. Toinen maali oli taas vielä ihmeellisempi. Hejduk kuljettaa kiekkoa kohti maalia vasemmalta. Nashvillen pakki tökkää kiekkoa mailallaan ja kiekko lipuu Rinteen jalkovälistä maaliin. Sitten taas toisessa päässä Elliotin torjunnan kautta maaliin. Ja kolmannessa erässä vielä kiekko lipuu maaliviivalla ja Elliot potkaisee Ninjapotkulla kiekon omaan maaliin. Ja taas kerran toka vikalla minuutilla 4-3 johtoon ja voitto.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Tein uuden liigan lohko kakkoselle, nimi kfin lohko2uusi ja pw sama kuin edellisessäkin. Laitoin kaikille kutsut liigaan.

Sarjataulukko voitot-tappiot-jatkoaikatappiot tehdyt-päästetyt maalit pisteet

Washington---10-1-0----61-46----20p Maiqqi
Tampa Bay----6-7-1---- 40-48----13p aRMks
Chicago--------5-3-1----35-24----11p taotao11
Montreal-------4-0-1----26-15----9p HittiHermu
Dallas----------3-3-0----15-17----6p FinWadee
Boston---------2-1-1----10-6----5p MIKIMI
Minnesota-----1-4-0----25-24----2p pedrofoni
Los Angeles---1-5-0----16-26----2p larppp
Buffalo---------0-4-0----7-29---- 0p lepotila
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Mikäs mättää kun ei tuossa uudessa lohko 2:ssa pysty muokkaamaan kenttiä? :confused:
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Tarkoitin siinä lohkon alkuvalikossa, ei tullut "y" näkyviin kun pitäisi näkyä "edit lines" :confused:

Pelattiin lepotilan kanssa pelit pois (laittoi kutsun ennen sua maiqqi).

Ensimmäisen pelin alussa olin todella unessa ja lepotila suorastaan myllytti Bostonin päädyssä, Thomas kuitenkin venyi tiukkoihin torjuntoihin ja sain hieman peliäni kuntoon. 2vs1 hyökkäyksestä avausmaali ja 1-0 lukemat säilyivät taululla viimeiseen erään. Paikkoja minulla oli vaikka kuinka moneen maaliin, mutta Miller Buffalon maalilla oli aivan huikeassa vireessä. Ei sitten millään maalia. Viimeisessä erässä kuitenkin pääsin laidasta yksin läpi ja siitä ei enää Millerkään saanut torjuttua. Lopussa Bostonille vielä joukkueen ensimmäinen jäähy todella kyseenalaisesta tilanteesta. Bostonin pelaaja joutui laitataklauksen uhriksi ja kaaduttuaan maahan maila jäi taklaajan jalkojen väliin josta Bostonille jäähy! :D Tämä kuitenkin kestettiin ja näin ollen 2-0 lopputulos. Laukaukset kuitenkin niukasti alun myllytyksen takia Lepotilan Buffalolle.

Toinen peli olikin oikeastaan alusta loppuun Bostonin näytöstä kotikentällä. Avausmaali syntyi lepotilan epäonneksi kun pääsin ylivoimalla laukomaan viivalta ja oma puolustaja meni söhimään Millerin patjoista kiekon omiin. Muutenkaan ei ollut Millerin paras päivä sillä kiekko pomppi ja puolustuskin tuntui olevan hiukan kahvilla. Peli päättyi lopulta minulle 10-0. Kiitoksen kuitenkin Lepotilalle vauhdikkaista peleistä ja erityisesti siitä ettet poistunut kesken pelin vaikka toisessa pelissä lukemat äityivätkin rumiksi. Itsekin tulee joskus syyllistyttyä pelistä poistumiseen jos ei ole kulkenut. Näissä liigoissa pelit kuitenkin pääasiassa hyviä.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Joo sieltähän se edit lines sitten löytyi, ei vain osunut aluksi silmään. Nyt myös pelit maiqqia vastaan pelattu.

Ensimmäinen peli vieraissa Washingtonia vastaan ja en ehtinyt muokkaamaan kenttiä kuntoon. Peli alkoi Washingtonin salama-alulla. Yllättäen Ovechkin tekee avausmaalin pienestä kulmasta kovalla vedolla. Hetken päästä tilanne jo 2-0. Herään kuitenkin hiukan peliin mukaan ja kavennan läpiajon päätteeksi alivoimalla 2-1. Näissä lukemissa mennään aivan pelin loppupuolelle asti, jolloin maiqqi saa pienen mylläkän päätteeksi maalin edestä 3-1 ja kukas muukaan taas kuin Ovechkin. Loppu oli pelkkää kosmetiikkaa kun en kokenut saavani enää peliä tasoihin. Loppulukemat 2s ennen loppua, 5-1 niittaa kukas muukaan kuin: Ovechkin. Tämä oli muutenkin pelin kuva koko ajan. Ovechkinille haettiin jatkuvalla syötöllä paikkoja ja melkoisesta vatkausta oli kyllä Ovechkinilta. Muutenkin Maiqqin pelityyli oli kyllä harvinaisen raskasta, jatkuvasti perse pystyssä joka tilanteessa ja ukot lenteli ilmaan... :D Ei siinä mitään, kukin tavallaan. Tuotakin enemmän ärsytti se maalin takaa kiekon ilmaan neppailu, niistä ei onneksi tullut maalia kun sain blokattua maalinedustan puhtaaksi. Jotain hyötyä sentään Bostonin fyysisyydestä.

Toiseen peliin lähdin muokkaamalla kentät kuntoon ja pienet taktiset muutokset. Ei kuitenkaan suurta. Maiqqi sai tehtyä taas avausmaalin kovalla vedolla kaarien välistä keskeltä ensimmäisen erän alkupuoliskolla. Ottelu oli muutenkin ensimmäistä fyysisempi, sillä päätin lähteä mukaan tuohon perstaklailuun ja kohteena oli etenkin Ovechkin. Jouduin alivoimalle, mutta siitä ei lannistuttu. Kärsivällisyys palkittiin ja alivoimalla läpiajoon. Maalivahti vastaan ja nosto oikeaan yläkulmaan. Peli 1 erän jälkeen tasan 1-1. Myös toinen erä jatkui yhtä fyysisenä ja Ovea hiillostettiin tarkoituksella jatkuvasti. Miestä boksiin ja taas tuli alivoimaa. Jälleen kerran onnistuin pääsemään tiukan painostuksen alta alivoimalla läpiajoon ja tilanne 2-1 minulle. Näissä lukemissa viimeiseen erään. Myös maiqqi alkoi saamaan jäähyjä näistä perse pystyssä taklailuista. Jossain vaiheessa erää veto viivasta ja tällä kertaa Ovechkin kunnostautui oman maalin edustalla ja suti maalin edestä irtokiekon omaan maaliin. Tilanne 3-1 ja pyrin rauhoittamaan peliä. Mitään kovin vaarallista maiqqi ei saanut enää aikaiseksi ja pääsin vielä lopussa hyökkäämään viimeisellä minuutilla, josta Chara rankaisi hyvästä syötöstä loppulukemat minulle 4-1.

Mielestäni voitot ansaitusti 1-1 näistä kamppailuista. Kotiedulla taas kerran ärsyttävän suuri merkitys, sillä tuntui että vieraspelissä pelaajat olivat jossain liimassa kiinni ja luistin ei kulkenut... :mad:

Sunnuntaina jatkuu pelit jos vaan on lohko2 pelaajia linjoilla.
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Hauskoja pelejä eilen MiKiMiä ja Maiqqia vastaan! Eniten ihmetytti että sieltähän viimein Buffalonkin maalihanat aukesivat, jos vertaa edelliseen liigaan :)
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Montrealia vastaan oli hyvät, tiukat ja reilut pelit tänään. Ensimmäisen voitin rankkareilla mutta toisen kaveri korjasi jatko-ajalla 3-2. Viikonlopun nyt lähes kokonaan poissa, pelejä seuraavan kerran mahdollisesti sunnuntai-iltana.



Joo on tosi. Lähinnä rasittava tapa kun ei se lätkää muistuta ollenkaan.. En oo sua vastaan pelannu niin en osaa sanoa miten paljon sitä käytät, mutta jos se on jatkuvaa lätty sinisen jälkeen maalille -pelaamista niin toivottavasti en sua kohtaa.

Nojooooooooo mikä tässä pelissä muistuttaa lätkää? ;) Glitch rystyt? "bugirannari"? etukulma bugi? :D en tiiä ei tästä pelistä saa lätkäpelii millää ;)
 
Vastaus: NHL 11 -liiga [X360]

Nojooooooooo mikä tässä pelissä muistuttaa lätkää? ;) Glitch rystyt? "bugirannari"? etukulma bugi? :D en tiiä ei tästä pelistä saa lätkäpelii millää ;)

Yksi juttu: Onko niitä sitten pakko käyttää? Ja etukulman pystyy ainakin puolustamaan pois. Ja tässä ei taida olla mitään bugirannaria? 09 ja 10 tuo kyllä löytyi. Voihan niitä glitchejä käyttää kokoajan, mutta muiden silmissä tekee itsestään idiootin ;)
 
Ylös Bottom