Ei kannata välittää tuon trollin viesteistä vieläkään.
huoh... väärin.
Ketju vaan aina vaihtuu missä Star-Lord haukkuu kaiken paskaksi ja haastaa riitaa. Välillä se on armoton pc mies ja toisena päivänä plese poika
Ja taas väärin.
Tämä kyseinen trolli on pyörinyt aiemminkin tällä foorumilla, mutta eri nimimerkeillä, kuten Kilpikonna09.
Väärin.
Selvennys, aina kun olen sanonut pahasti jostain niin suututan fanipojan, joka sitten hyökkää kimppuun ja haukkuu trolliksi. (fanipoika ei ole haukkumista, se on nimi kiihkofanille).
Ja kun se video ei millään tavalla edes lietsonut konsolisotaa, pikemminkin päinvastoin. Jopa videon kommentit, joissa yleensä nähdään soturit sotajalalla, olivatkin pitkälti järkeviä ja ystävällisiä. Keskusteltiin ihan fiksusti videopeleistä.
Tässä on sitten sellainen kirjoittaja joka haluaa aina rauhaa. Asioista ei saa käydä rajua sanasotaa. Nythän on kaikenlisäksi perjantai. Täällä mm. jääteetä ja pähkinöitä. (Lidl sekoitus).
Kävin itsekin katsomassa kyseisen videon ja ihmettelin, että missä vaiheessa se "konsolisota" alkaa, mutta en löytänyt sitä kohtaa ja luulin, että missasin jonkun kohdan.
Ja tässä esimerkki kuinka ollaan jonkun puolella, yhteistä vihollista vastaan. Huomatkaa lopussa oleva hymiö jolla korostetaan asiaa.
Tiedän. Ensimmäinen omakohtainen havainto kaverista oli aikoinaan, kun hän mietti ps4:n hankkimista pelatakseen Destinyä. Voi sitä hämmennyksen määrää mikä silloinkin täytti asiaan kuuluvat ketjut.
Mutta tämä tästä, ehkä joskus vielä tulee aika, kun penaalin tylsimmätkin kynät löytävät teroittimen.
Hmm... suuri ongelma tälläkin foorumilla on se että osan on hyvin vaikea käsittää asiaa että joku ei omista kaikkia 7 konsolia ja yhtä kissaa. Voi luoja :/
Kyllä tällä hetkellä molemmat ps5 ja Xbox myydään kuin sikaa säkissä meingillä eli ei näytetä mihin pystytään.
Taas väärin.
Huomaatteko, vahvistetaan valhetta. Käsien ristimisen sijaan käytetään vahvaa sanaa.
Otan pienet päiväunet, ja mitä sinä aikana taas tapahtuukaan? Ruvetaan taas käymään ketjuun täysin kuulumatonta iänikuista 30 vs 60 ruutua sekunnissa -jauhantaa ja nälvimään toisia käyttäjiä.
Vaikka on perjantai, niin skarpatkaa nyt taas! Chill pill on se nappi, jota tässä kohtaa tarvitaan.
Arvaatte varmaan minkä elokuvan aion tänään katsoa loppu illasta, kyllä sukellan syvälle kanin koloon... modeille sellaiset terveiset että olisi kiva joskus kuulla myös teidän mielipiteitänne. En voi sille mitään että PS osaa esitellä pelejä ja konsoliaan, kun Xbox ei oikein nyt osaa?
Jos minun mielestäni Nintendo on suunnattu lapsiperheille niin silloin se on. Perustelut ovat painavia. Ei se ole haukkumista. Eläinten risteyttämis peli on varmaan luova, mutta kuinka moni aikuinen jaksaa sellaista pelata... onko peli tehty aikuisille? Vai onko peli tehty lapsiperheille, jolloin isä päättää... "Hei lapset teidän on pelattava tätä peliä koska?" Niimpä niin... mutta juu hyviä pointteja modelta, otetaan huomioon.
Must toi koko Xbox+Nintendo oli jo hyvä vääntö, kaivan jo poppareita
Noniin... sinfoniaa korvilleni, nyt kun vielä jalostat Cocis Zeron pakkasessa ja sitten vain nautit. Arvostan.
Tehot ratkaisee ehkä konsoleiden parhauden, pelit ratkaisee pelien keskuudessa parhauden. Koska Xbox on paras, se on nopein, eli sillä on paras mahdollinen potentiaali parhaaseen mahdolliseen peliin. Siksi sille voi tehdä parhaan pelin.
...
Kovaa tekstiä ja niinhän siinä käy että kovassa vauhdissa kiveen karahtaa.
Jos pelin tekeminen vihreälle tai punaiselle laitteelle on haastavaa, niimpä... ja siniselle laiteelle helpompaa... niimpä,,, sitten syntyy niitä klassikko pelejä kun osataan hyödyntää rautaa...
Tiesitkö että tuokin peli on multi plättäri peli eikä edes näytä nextgen peliltä
Miksi lopussa on typerä hymiö? Minua haukutaan täällä aina etten perustele väitteitäni... ja näin. Elikkä taas väärin.