Revolveri
Well-Known Member
Ehkä tuossa ei vaan mainita sitä tarpeeksi selvästi. Olihan skyrimissäkin erikseen myös taaksepäin nappi. Kuitenkin tuossa mainititaan ”hand or head” direction eli kädellä voi myös ohjata. Näin ainakin itse tuon ymmärtäisin.Ilmeisesti walking dead: onslaught:ssa ei ole ns. skyrim ohjaus.
Redditissa on AMA (ask me anything) kehittäjien kanssa.
Will we have smooth locomotion and how would the movement in the game work?
Smooth locomotion is one of the three movement modes that are all equally supported throughout the entire game. Smooth is the way I like to play!
You can set the direction to be based on hand or head direction in the settings.
The controls are:
- Move (double tap to sprint)
- X/O - strafe left/right
- Triangle - backpedal (handy when you are trying to retreat from a horde!)
Miksi kehittäjät vieläkin laittaa strafen ja taaksepäin kävelyn erillisille napeille kun ne kaikki voi hoitaa sitä kapulaa kallistamalla.
Toivottavasti on mennyt vaan termit sekaisin ja oikeasti tuossa tarkoitetaan kääntymistä. Sitä kun ei mainita missään.
Edit: Varmaan mennyt tuo strafe sekaisin vaan. Kääntymistä se tarkoittaa, näin oli Raw Datassakin (muutaman vuoden takaisessa saman studion pelissä)