Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Moro!
Jos seuraavalle/seuraaville kausille avautuu liigapaikkoja, voisin olla mukana (ainaki varasijalla).
Osaan käyttäytyä asiallisesti!
psn ID: furiell
Viikonlopun hiljaiselon (änärissä köh) jälkeen Buffalo palasi 4 pelin verran takaisin kaukaloihin joista nappasi makeat 6 pistettä. Pelillisesti pisteitä olisi kyllä saanut jakaa johonki muuhunkin suuntaan mutta tarvittavat maalit sain kussakin pelissä tehtyä ja sehän riittää. Puolustuksesta vain sen verran että ***** aivan uskomatonta sähläystä.
Oli muutes nautinto pelata sua vastaan, pelaat rehdisti ja monipuolisesti, eli ei pelkkää veivirannaria tai veskan ohi kiertämistä. Ottaa vaan nuppiin se tokan matsin voittomaali, jonka suorastaan lahjotin sulle syöttämällä suoraan lapaanOlisin kyl ansainnu loppurynnistyksestä maalin, mut tolppaa lähemmäs ei päästy.
Just ku aloin saamaan puolustuksen kuntoon niin maalinteko tökkii jälleen pahemman kerran.
Toisaalta kyllä pisteet ehkä ansaitsin koska en olisi hyväksynyt piste menetystä ainokaisen maalisi takia minkä toisessa pelissä teit. Oma pakki pisti niinkuin oppikirjasta suoraan syötöstä omaan maaliin.![]()
Mä niiin ymmärrän tuon tuskan.osmose sanoi:Ei ju#¤%&%ta! Nää sarjat pelaan loppuun sit lopetan koko änärin pelaamisen!!
Hohhoijakkaa..LA Kings yritti pelata Detroitin kanssa toisen uupuvan liigaottelun. Eka peli katkesi ottelun puolessavälissä ja lukemat Kingsille 1-3. Hupipelinä loppuun sitten ja vikalle minuutille asti tilanne 3-3. Detroit heittää sitten lopussa maalin jota tuomari jäi viuhtomaan hylätyksi ja videotarkastukseen olisi mennyt mutta yllättävästi yhteys katkesi taas tässä vaiheessa..En tästä syystä johtuen nähnyt vikasta maalista uusintoja niin ei voi tietää olisiko maali lopulta hyväksytty, mutta vitut siitä en jaksa jäädä tuota pelailemaan loppuun ja luovutan suosiolla voiton Detroitille 4-3. Vituttaa aika armottomasti, nyt haetaan motivaatiota jatkaa jostain syvyyksistä. EA merkkasi ottelun 0-3 Kingseille.
EA näyttää taas mahtinsa, ensin katkas yhteydet liigapelissä ja sen jälkeen hupipelin pistää poikki 20s ennen loppua kun teen 4-3 johtomaalin.
Eli kaksi vaihtoehtoa nyt esitän, mulle käy molemmat.
A) DET 4 - 3 LAK
B) DET 3 - 3 LAK ja otetaan vaikka rankkuskaba siitä yhestä pisteestä.
Ai että ottaa päähän toi EA
Edit:
Mulla näky tossa uusintaruudussa ainakin maalien joukossa. Oli kyllä puuduttavaa, niinku aina noi hupipeleillä korvaamiset. Vittumaisinta noissa on se, että voitostaki jää paska maku suuhun. No jos sitten ens kerralla..
Tervehdys liigalaiset ja erityisesti Miksa81!
Ilmoitusluontoinen asia, eli niin kuin mainitsin jo aiemmin, viime viikolla meikäläisellä katkesi internet yhteys.
Palasin reissulta sunnuntaina ja hain eilen sitten postista uuden modeemin.
Noh eilen pelit ja pensselit kiinni, mutta sama homma.. Netti ei edelleenkään toiminut..
Noh tänään vihaista soittoa elisalle Sak Noelin tyyliin (All day, all night..What the f*ck!?)..
Tuli sitten tieto, että taloyhtiö on siirtynyt Soneran valokuituun (jolloin elisan laitteisto ei tietenkään enää toimi).. Noh meikäläisellähän tästä ei ole ollut mitään tietoa, koska en ihan mielellään ota heti näin alkuun änäristä pelitaukoa =)
Joko tästä muutoksesta on tullut:
A) Tiedotuslappu alakertaan, mutta joku hiutale on sen sieltä kiusallaan repiny pois
TAI
B) Tiedotus postitse kotiin ja emäntä on vahingossa heittänyt kyseisen lapun roskiin..
Noh B-vaihtoehtoahan on Ihan turha lähteä sen enempää sörkkiin, jotta maailmanrauha säilyisi.. Koska en sillä syyttämisellä mtn voittaisi =)
Eli tukeudutaan vaihtoehto A:han =)
Olin sitten tänään Soneraan yhteydessä ja talonyhtiöön on tarjolla 10meganen 10€/kk-maksulla tai sitten viihdepaketti 20€/kk-maksulla..
Teen tänään vielä tilauksen.. Lupasivat toimituksen viikossa..
----------------------------------------------------------------------------------------
Eli sitten itse asiaan..
Jos laitteisto tulisi minulle ensi viikon keskiviikkona tai torstaina (28-29.9) niin runkosarjan deadlineen (1. kauden runkosarjan deadline: PE 21.10.2011) jäisi peliaikaa noin 3viikkoa.. Olen varma, että kerkeän pelata siinä ajassa pois, mutta haluan sanoa asiat miten ne ovat, jotta TJ sitten voi tehdä päätöksen, että saanko jatkaa liigassa vai en.. Starttini taisi olla 4voittoa 4pelistä..
Mielelläni pelaisin kauden loppuun, mutta viikon tauko peleistä vielä tulisi...
TJ nyt saa sitten luvan tehdä päätöksen, että jatkuuko mun pelit tässä liigassa vai ei.. Ainakin olen ajoissa koko ajan ilmoittanut mikä tilanne on, samoin kerroin nyttenkin.. Ei tule asiat sitten kenellekään yllätyksenä, eikä tarvi ihmetellä missä olen kun ei onlinessa kaveria näy..
Jään odottelemaan tuomiota.. Puolustus on puhunut..
- Deaner
Ja kenenkään on turha odottaa deadlinen siirtyvän eteenpäin, sillä aikaa kuitenkin 5,5 viikkoa 22 ottelulle = n. 4 matsia / viikko. Ei ole liikaa vaadittu vai mitä?
Mursu vaikka se nyt potuttaakin ettei pärjää, niin ei lopussa tarvi ruveta perseilemään.![]()
Mikäs oli perseilyn ilmenemismuoto? Näihin on tässä liigassa sit likimain nollatoleranssi eli liigasta poistetaan ennemmin kuin huomaakaan jos ei hermot kestä!
Omassa päässä alkoi viskelemään kiekkoa rännistä toiseen, minun puolesta jatkakoon vaan. Kunhan muistaa että jos pleijjareissa tulee vastaan, niin samalla mitalla annan takaisin.