Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ja tosiaan, Miksaa peesaten, yrittäkää ehtiä liittymään liigoihin nyt pikapuoliin, mielellään tämän viikon aikana niin nähdään että miten paha se rosteribugi on.
Itselläni ei ole suurta hinkua alkaa pelaamaan ehkä merkityksettömiä otteluita ennenkuin on varmistunut että kaikilla on kokoonpanot suht OK ja liiga voidaan toden teolla aloittaa.
Jerseyn treenikausi paketisssa saldolla 4-2-1, joten ei muuta kuin game on.
Päivystän tässä vielä tunnin verran nyt ja illemmalla sit varmaan uudestaan.
e. katastrofaalinen kauden aloitus Miksan Chicagoa vastaan, ukot mateli kuin tervassa Chicagon miehiin verrattuna. Ketjut saman tien remonttiin!!
Sama tahti jatkui Devilsillä Sluibaa vastaan, tällä kertaa myös maalivahdit liittyivät hurlumheiosastolle, Brodeur laitto hooverin käyntiin ja Hedbergiltä mainittakoon avaus omiin. Ja taisi yksi pakkikin omiin liruttaa... Peli on tällä hetkellä syvällä suossa, STANA!!!
e. toinen peli kaatui toka erän loppupuolella Sluiban ollessa 4-0 johdossa. Sluiballe riitti 4 maalin voitto joten sovittiin että jätetään tuo tulos voimaan kun liigakin sen niin merkkasi.
SELEVÄ PYY!
e. Chicago kehittelee orastavaa putkea kotivoitoissa (2) kun wekinhon St. Louis kaatui 4-2 United Centerissä. Toinen matsi alkamassa vieraissa piakkoin...
e2. Ja sitten vieraissa 7-4 voitto bluesista. Tämä maistui hyvälle!
Tästä voidaan olla monta mieltäTäytyy sanoa, että St. Louis ei oikeen nappaa tällä hetkellä.. Eli GM vetäytyy mietiskelemään ja ottaa haasteita vastaan aikaisintaan illalla.
Siis mitä en nyt ymmärrä.. TAAS kerran =)
Eli eiks toi oma konferenssi pitäny olla 2-kertanen eli 22peliä + sit 11 siinä yhteisessä lohkossa.. Eli 33 peliä..
Miks toi oma konferenssi on nyt yksinkertanen?
Ei kai ny mee silleen, että siinä yhteisessä lohkossa pelataan viel oman konferenssin ukkoja vastaan ja pitäis sitten muka muistaa kumpi oli viimeks koti jne =)
Ps. Detroitin miehistö ja kokoonpano kunnossa
Laskeppa paljon silloin tulisi pelejä. Omassa lohkossa eka 22 ja sit yhteisessä vielä kaikkia vastaan 23 peliä. Tai sit pitäis muistaa oman lohkon jengit ja lopettaa yhteinen ku kaikki on pelannut. Itselleni ainakin helpompi näin.
Siis mitä en nyt ymmärrä.. TAAS kerran =)
Eli eiks toi oma konferenssi pitäny olla 2-kertanen eli 22peliä + sit 11 siinä yhteisessä lohkossa.. Eli 33 peliä..
Miks toi oma konferenssi on nyt yksinkertanen?
Ei kai ny mee silleen, että siinä yhteisessä lohkossa pelataan viel oman konferenssin ukkoja vastaan ja pitäis sitten muka muistaa kumpi oli viimeks koti jne =)
Ps. Detroitin miehistö ja kokoonpano kunnossa
No jos oma ois kaksinkertanen niin ei tietekään yhteislohkossa enää omia vastaan pelattais vaan pelkästään toisen konferenssin äijiä..
Luulin et se menee niin, mutta pelataanko siis oman konferenssin toinen ottelu esimerkiksi nyt minun ja julberon välillä niin tuolla yhteisliigassa?
.Merkkaa vaikka paperille jos et muista.