Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Rayman Legends

Viimeiset tilastot ennen Wii U:n formatointa ja kierrätystä uudelle omistajalle.
wiiu_screenshot_gamep08jpd.jpg

Melkein 22 miljoonaa lummia. o_O
 
Näköjään tuo alkuperäinen löytyy plus pelinä kirjastosta joten pitäisköhän se pelata ensin ennen remakea. En sitä kuitenkaan heti julkaisussa osta kun se ilmestyy syksyn pelitulvan aikana ja siellä on mielenkiintoisempaakin ostettavaa. Pelaisi sen remaken sitten joskus GTA jälkeen.
 
Ensimmäinen reaktio tähän remakeen oli kyllä että hohhoijaa taas. Alkuperäinen peli täysin pelattava ja erinomainen vielä tänäkin päivänä. On tässä mieli kuitenkin muuttunut kun tutkinut ja vertaillut näitä.
Alkuperäisen graafinen tyyli on hieno, mutta erittäin hienolta näyttää tämäkin. Lisättyä tarinaa, ääninäyttelyä, uusi maailma ja erilaisia uusia kenttiä sinne tänne. Ja Kung Footkin saa paranteluista osansa. Lisäksi sisältää Originsin parannellun version ja kirsikkana kakun päällä hinta 40€. Ubisoftille ei liian usein itse tule nostettua peukkuja, mutta nyt voi nostaa. Kyllä tämä hankintaan menee.
 
Ylös Bottom