Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Taas tapahtuu kummia

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Oliver
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Hienoa että Konsolifiniä kehitetään! Eipä sillä että vanhassakaan mitään vikaa olisi ollut.

Keep up the good work!

:)
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Uusi eroottinen Konsolifin-logo-mikä-lie tuolla ylhäällä tihkuu seksiä. Viuh. Eipä vanhassakaan niin erikoisemmin mitään vikaa ole, aikalailla sanon samaa kuin ylempänäkin jo toitotettiin.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Täytyy sanoa nyt, että yllättävän hyvää palautetta tullut. Ja myös asioita säädetään vielä, varsinkin Foorumin puolella. Sivut pystyttiin tekemään vaivihkaa, mutta foorumin muutos ainoastaan lennosta.

Itse olen todella tyytyväinen muutokseen. Todella SUURI KIITOS jälleen kerran Idaholla ja Karvapallolle mahtavasta duunista.

Pelipuoleen liittyen seuraava haaveeni olisi saada Playstationin ja Xboxsin online -puoli työnalle. Ja tehdä siitä nyt tällä kerralla monipuolinen ja yksinään toimiva kokonaisuus.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

keiu sanoi:
Täytyy esittää toivomus siitä etteivät kys. bannerit olisi kovin raskaita. Ei ole mikään helpoin homma käyttää tätä boardia täältä kiinasta surkealla yhteydellä nytkään.

Onko muuten noin yleensä KonsoliFIN toiminut paremmin tässä viikkojen sisällä. Vaihdoimme tosiaan serveriä tuossa jokin aika sitten ja viime Perjantaina konetta päivitettiin paremmaksi muistiltaan.

Itsestäni tuntuu, että nyt sivut rullanneet paremmin viime aikoina.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

XShava sanoi:
Sivut pystyttiin tekemään vaivihkaa, mutta foorumin muutos ainoastaan lennosta.
Tämä hieman hämää minua. Kyllähän vBulletin tukee useampaa templaattia, jolloin uuden ulkoasun säätäminen alusta loppuun käyttäjien huomaamatta olisi onnistunut helposti?


Tätä taisin ihmetellä jo viimeksi silloin kun ulkoasu vaihtui, mutta ei voi muistaa vastausta.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

rakenteesta en vielä osaa sanoa muuta kuin että mukava tuo pieni uusimmat keskustelut/viestit laatikko. väreistä sen verran että vähän enemmän kontrastia elementtejen suhteen, liian tasaisen harmaa, silmät ei tykkää...muuten hyvää työtä
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Merri sanoi:
Tämä hieman hämää minua. Kyllähän vBulletin tukee useampaa templaattia, jolloin uuden ulkoasun säätäminen alusta loppuun käyttäjien huomaamatta olisi onnistunut helposti?


Tätä taisin ihmetellä jo viimeksi silloin kun ulkoasu vaihtui, mutta ei voi muistaa vastausta.

No vastaus tuohon on kenties lähinnä resurssipula ja yleinen laiskuus :)

Ei sitä jaksa alkaa uusia templateja väsään, KISSillä mennään ja parannetaan pikkuhiljaa. BBS kumminkin taipuu helpommin tuollaiselle "pikkuhiljaa"-muutokselle, kuin mitä tuollainen sivusto, joka oli kuitenkin se pääasia tässä, ja foorumeihin aletaan oikeestaan vastaa nyt keskittymään enemmän.

Tulossa on siis vielä vähän navigaatiota ylös ja sitten pakon sanelemana vähän bannereita ja mahdollisia muita muutoksia.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Henkilökohtaisesti pidän kyllä boardin nykyistä ilmettä oikein hyvänä ja sama pätee itse sivustoonkin. Foorumeita lukiessakin silmä oikein lepää mukavassa ulkoasussa ^^
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Xbugs sanoi:
Mä taas mielelläni näen myös kauppapalstojen päivittyneen tilanteen. Siksi onkin hyvä, että jokainen käyttäjä voi itse säätää tämän Uusimmat viestit -ominaisuuden toimintaa omasta ohjauspaneelistaan:
http://www.konsolifin.net/bbs/profile.php?do=editoptions :)
Ihan hyvä ehdotus, mutta tuolta ohjauspaneelista voi sulkea nähdäkseni vain koko alueen ylätason pois, ei erillisiä alapalstoja, joihin myyn/ostan-palstatkin kuuluvat.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

MTV3 here I come...eli ei maistu, vielä kun saatte bannerit välkkymään sisällön kans, niin sivusto voidaan liittää suoraan pöllötelevision alasivuiksi.

Logo on hyvä.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Siis, hä? Edellisessäkin versiossa oli mainoksia. MTV3n sivu on hirveä verrattuna mihin tahansa. Konson etusivu, vaikka oranssia vieroksunkin, on hyvä. Ei nuo mainokset niin hirveät ole.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Cubefinin (Nintendofinin) seuraajana pari kommenttia:

Taidan olla ainoa, joka ei pidä tuota sivu-uudistusta entistä parempana. Entinen etusivu oli ulkoasultaan omaan silmään miellyttävämpi, selkeämpi ja yhtenäisempi. Nyt nuo eri elementit tuntuvat toisiinsa nähden liian irrallisilta.

Lisäksi uusimmista keskusteluista näkisi mielellään tuossa ainoastaan Nintendo-alueella käydyt keskustelut ja sama noissa uusimmissa jutuissakin.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Etusivu on mielestäni todella hieno, ei tosin vanhassakaan tai sitä edellisessä ollut mitään vikaa :). Täytyyhän tähän vähän totutella, mutta sittenhän totutellaan. Näin alussa en oikein muuta osaa sanoa.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Samppa sanoi:
Cubefinin (Nintendofinin) Lisäksi uusimmista keskusteluista näkisi mielellään tuossa ainoastaan Nintendo-alueella käydyt keskustelut ja sama noissa uusimmissa jutuissakin.

Niinhän se toimiikin. esim playstationfin:n puolella näet siinä vain siellä käydyt keskustelut.
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Onko mahdollisesti tulossa laskuria tämän perään "Lue kommentit / kommentoi uutista »" että näkisi suoraan onko siellä käyty kommentoimassa ja kuinka paljon. Peliplaneetassa tuollainen taisi olla(?).
 
Vastaus: Taas tapahtuu kummia

Hyvää jälkeä kyllä. Vaaleus toimii, mutta paikkapaikoin kontrastia tarvitaan lisää.

Esim. arvostelujen arvosanat erottuvat todella heikosti taustasta. Tähän auttaisi jos tuon harmaan numeron valkoinen stroke korvattaisiin esim. uuden logon hienovaraisella oranssilla.
Eli nillin nillin. Hyvää työtä poijaat.

EDIT: Tuo arvosanan hukkuminen taisikin melkolailla johtua läppärini näytöstä. Pitääpi käydä kunnon näytöllä vilkaisemassa ennenkuin tulee tänne huutelemaan :D
 
Ylös Bottom