Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Tenchu 3: Wrath of Heaven

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja zide
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ensin mainostetaan, että "tärkeintä on strategia, väijyntä ja oveluus" ja lopussa sanotaan "Tavoitteemme oli tehdä ninjasta enemmänkin taistelukone kuin heikko hahmo, joka sattuu erikoistumaan väijyntätappoihin." Hieman ristiriitaista kenties :rolleyes:

Pahimmat ongelmat on ainakin tuon artikkelin mukaan korjattu, joten kaipa tuosta jotain voi tulla (ja toivottavasti tuleekin, sillä hiipimispelejä ei tällä hetkellä ole ainakaan liikaa).
 
KUVIA!

Uusia kuvia Tenchu 3:sta ja täytyy sanoa että hemmetin hienolta näyttää. Koko ajan ollaan menty parempaan päin niistä alkupäässä julkaistuista kuvista.

Kuvia voit katsella täällä.
 
Electronic Gaming Monthly-lehti on antanut 7.17/10 pistettä Tenchu 3:lle. Ei tästä yhdestä arviosta pidä tietenkään tehdä mitään suurempia johtopäätöksiä, enkä tiedä mikä arvostelusysteemi lehdellä on käytössä, 7.17 voi olla lehden kriteereillä ihan hyväkin peli, mutta yleensä se tarkoittaa keskinkertaista. No, jäädään odottelemaan lisää arvioita.
http://www.gamerankings.com/htmlpages4/22520.asp
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Leo Stenbuck
Electronic Gaming Monthly-lehti on antanut 7.17/10 pistettä Tenchu 3:lle. Ei tästä yhdestä arviosta pidä tietenkään tehdä mitään suurempia johtopäätöksiä, enkä tiedä mikä arvostelusysteemi lehdellä on käytössä, 7.17 voi olla lehden kriteereillä ihan hyväkin peli, mutta yleensä se tarkoittaa keskinkertaista. No, jäädään odottelemaan lisää arvioita.
http://www.gamerankings.com/htmlpages4/22520.asp

En minä noista Tenchun arvosteluista oikein perusta. Kaksi ekaa tenchua on mielestäni kaikkien aikojen vähiten arvostetuimpia pelejä
 
Joo,vanhatkin tenchut arvosteltiin samalle tasolle, ekassa tenchussa esim. Pelit-lehti selitti vakavissaan että ninjalla ei muka esim. pysty kyykyssä kääntymään... (onnistuu kyllä kunhan vähän paneutuu vaikkapa ohjekirjaan ;) ) Silti ihan kuningaspeli oli kyseessä
 
Ykkösen demoa tulee tahkottua vielä tänäkin päivänä (!), itse peliä en koskaan ole omistanut. Kolmonen on kai sitten ostettava. Tenchuissa on mahtava, ainutlaatuinen tunnelma.
 
Kannattaa muuten tsekata todennäköisesti maailman paras Tenchu saitti: www.tenchu.de

Löytyy paljon infoa, haastatteluita ja mediaa sekä keskustelufoorumit, joissa keskustelu käy kiivaana

EDIT: T3 on nyt ennakkotilattavissa Konsolinetistä
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Kattelin ruutukaappauksia, videoita ja previkoita kilokaupalla ja päätyipä peli sitten ostoslistalle. :D Perjantaina kauppaaan. :cool: Riskisaltistahan se on ostaa näkemättä arvosteluja, mutta tekee vain niin paljon mieli päästä pelaan. Aikaisemmat Tenchut oli sen verran hyviä. Varsinkin ykkönen. :)
 
Batou>
Uudessa Pelaajassa on arvostelu Wrath of Heavenista. Sai 4/5. Erityisesti edellisistä Tenchuista pitäneille uusinkin pitäisi upota kuin kuuma veitsi voihin. :)
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Willennium
Uudessa Pelaajassa on arvostelu Wrath of Heavenista. Sai 4/5. Erityisesti edellisistä Tenchuista pitäneille uusinkin pitäisi upota kuin kuuma veitsi voihin. :)

Hyvä, hyvä. :) Pelaajan mielipiteisiin on voinut aika hyvin yhtyä sen lyhyen historian aikana. Tosin Timeslpitters 2:en arvosana oli vähän liian yläkanttiin, mutta muuten ei tähän mennessä ole ollut suurempaa valitettavaa.
 
GamePro:lta on tullut myös arvostelu. Varsin lyheästä arvostelusta käy ilmi, että pelissä on valittavissa alkuperäinen Japani-soundtrack. Jes! :D
 
Tenchu 3

Ennakkotilattu on, ja kieli pitkänä odotan et postista tulee lappu. Ja parasta tenchu sarjan peleissä on se että joka hahmolla on aina vähän erilainen reitti. vois sanoo että kolme peliä yhdessä. Ja molemmat aikasemmat osat on tahkottu monta kertaa läpi. Aivan huippulaatua.
 
Ylös Bottom