Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ykkösosaa tuli Playstationilla tahkottua ilta jos toinenkin, vaikka pelin tekninen toteutus oli vähintäänkin karu. Kakkososaa tai PS2:n kolmatta Wrath-osaa ei ole testattu, vaan asia paikataan hankkimalla ninjasneakkailun X-versio hyllyyn...Aye!Activisionin odotettu ninjahiiviskely Tenchu: Return from Darkness lähestyy Amerikan julkaisuaan, joka 8.päivä maaliskuuta eli ihan lähipäivinä. Euroopan julkaisupäivämäärää ei ole lyöty lukkoon, mutta pelin odotettaneen ilmestyvän kesäksi myös tänne pohjolaan.
Playstation 2:n Tenchu: Wrath of Heaven-peliin pohjautuva Tenchu: Return from Darkness sisältää lukuisia parannuksia, pelillisiä uudistuksia ja uusia ominaisuuksia edeltäjäänsä:
Yksinpeli sisältää 11 kenttää käsittäen kaksi uutta karttaa (Samurai Mansion, Deserted Pagoda Temple) Xbox Live-tuetun moninpelin sisältäessä 6 moninpelikarttaa kahdella pelimuodolla: tiimipohjainen Co-op sekä deathmatch. Kahden pelaajan Co-op sekä deathmatch onnistuu myös kaverin kanssa samalla konsolilla. Vaikeustasoa on viilattu haastavammaksi uusien vihollisyksiköiden kautta ja säätämällä näiden AI-tasot ja sijoitus pelikentälle uudelleen. Pelaajan liikkeisiin on tuotu niin ikään lisäsyvyyttä ja mm. uudet kombohyökkäykset mahdollistavat nyt offensiiveja suoraan väijytysasemista tai hypyistä.
Tasapainoisen paketti antaa odottaa mitä todennäköisemmin erinomaista "stealth'n'slash"-ninjailua Activisionilta, varsinkin alla olevan pelivideon perusteella.
Tenchu: Return from Darkness -traileri (mov)
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Batou
Minun mielestä pelin pitäisi ilmestyä Euroopassa tämän kuun 19:ta päivä.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Batou
(^_^![]()
Enpä tiedä tuosta.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Unreal-Hawk
Ja julkkarien (Tai pikemminkin Euroopan julkaisupäivän puutteesta) mielestä olet enemmän kuin täysin väärässä.