Vastaus: Test Drive Unlimited 2 [PS3 Hype]
Padilla peli on täys'paska.
Oikeasti. Ohjaus on padilla todella kulmikasta ja yliherkkää. Liike tapahtuu nykäyksinä, eikä sulavana liikkeenä. Millään tavalla se ei autolla ajamiselta vaikuta. Liike on epäsymmetrinen. Ensin liikkuu tatti, sitten liikkuu auto ja lopuksi perässä tulee kuskin katse.
Mikäli ei rattia löydy, niin kannattaa kokeilla ensin.
JEP NÄIN ON!
Ei ole vielä tullut PS3 aikana ajopelia jota en olisi pädillä pystynyt pelaamaan ja nauttimaan pelistä (siis niin että se pädi olisi ollut estävä tekijä, tietty on muuten huonoja/ei kiinnostavia).
Vajaan tunnin pelasin ja tosiaan ei tätä pädillä pysty ohjaamaan.
Se ohjaus on niin herkkää ja auton liike kulmikasta että ei vaan onnistu.
Jos suoralla tiellä ohittaa edelläajavan ja vastaan tulee auto niin että pitää suht nopeasti palata omalle kaistalle, niin ei onnistu (ainakaan minulta). Tosin liikennettä näissä oli kyllä melko laimeasti.
Muuten saattaisi olla hyväkin peli ehkä.
Niin säätöä tuossa oli sen verran että valittavana avut: Full assisted, Sport, Hardcore.
Ja kokeilin siis Full assistediakin ja ei silläkään ohjaus onnistunut.
Ehdottomasti jos pädilla meinaa pelata, niin eiköhän tästä demo tullene, en suosittele ennen sitä ostamaan. Itse ostin kun en ihan uskonut että näin huono olla voisi.
(Tuon spineshankin nyt oikeaksi todistetun arvionkin luin vasta tilauksen jo tehtyäni.)
SIIS SUMMARY:
Pädilla peli on täys'paska.
EDIT: Jaa niin jollain Mustangilla ajelin, pitänee tässä vielä varata oikeus testata jollain muullakin.