Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Hyvät käännökset KOF:eista ovat aina mukava uutinen. Halpishan tuo on, mutta miksi hitossa 2000 ja 2001, kun on kaksi uudempaakin osaa?Oliver sanoi:King of Fighters 2000 ja 2001 Eurooppaan 25.08.2004
Ignition julkaisee SNK:n King Of Fighters 2000 - ja King Of Fighters 2001 -2D-taistelupelit Euroopassa marraskuussa. Molemmat pelit sisältävä tuplapakkaus ilmestyy PlayStation 2:lle ja Xboxille ja ainakin Briteissä hinta on noin 20 puntaa eli alle 30 euroa. Julkaisun tarkoituksena on tutustuttaa eurooppalaisia pelaajia täällä huonosti tunnettuun sarjaan, sillä joskus ensi vuonna on tännekin luvassa King of Fighters: Maximum Impact, joka on sarjan ensimmäinen 3D-peli.
Tuota on ihmetelty muuallakin, mutta käsittääkseni Pleikkari-versio 2002:sta on Jenkeissäkin tulossa vasta marraskuussa eikä 2003:n julkaisusta ole vielä mitään tietoa.Hex sanoi:Hyvät käännökset KOF:eista ovat aina mukava uutinen. Halpishan tuo on, mutta miksi hitossa 2000 ja 2001, kun on kaksi uudempaakin osaa?
Ei nyt liioitella.mcduck sanoi:uusi King Of Fighters?LOL!
Mulla on vielä tallessa vanhan PSX:n mukana saamani King Of Fighters '95, joka on luultavasti tökeröin tekele mihin olen sormenjälkeni koskaan jättänyt. Aina välillä oon tuota 2min. pyörittänyt, ihan vaan saadakseni erilaisen perspektiivin nykypäivän peleihin. (Tuon jälkeen nimittäin huonoinkin peli tuntuu taas laadukkaalta).![]()
Hex sanoi:Ei nyt liioitella.
En ole PSX-versiota pelannut, mutta ne eivät kuulemma päässeet Saturn-käännösten tasolle. 95 on muutenkin mielipiteitä jakava peli. Itsekään en siitä pidä, koska peli tuntuu kankealta ja tekoäly on kamala. 96 oli jo paljon parempi ja kannattaa muutenkin kokeilla myöhempiä versioita vaikka 95 ei olisi miellyttänyt. Ja ohjaimena pitää tietysti olla arcade-tikku.
Final Fantasy taitaa olla yksi maailman surkeimmista peleistä. Puhumattakaan Ultimasta.Neonomide sanoi:Saturnin verssun huonoimmat puolet ovat siinä, että:
-sille on tullut kahdeksan jatko-osaa
19.11. näyttäisi olevan julkaisu Suomessa.Oliver sanoi:KOF 00/01 julkaistaan Euroopassa PlayStation 2:lle ja Xboxille marraskuun alussa.
Pitäisi tulla ensi vuoden alusta:Swindler sanoi:Ei taida maximum impact tänne ihan heti selvitä, jos ollenkaan. Vähän myös epäilyttää KoF:in kääntyminen 3D muotoon.
Swindler sanoi:Ei taida maximum impact tänne ihan heti selvitä, jos ollenkaan. Vähän myös epäilyttää KoF:in kääntyminen 3D muotoon.
Neonomide sanoi:KOF-faneja täällä? SUOMESSA?! EI VOI OLLA! Ei vaineskaan. Itsellä on KOF 95 ja 97. Molemmat yhä pärjäisivät kevyesti nykypeleihin nähden, vaikka ovatkin väärässä ulottuvuudessa.
Mitä paskempaa englantia sen parempi! SNK:n engrish on käsite.Teppo_Holmqvist sanoi:Naah.... KOF 94 ja 95 olivat hieman köörejä pelejä. Kauhea kasa kirjoitusvirheitä, rajattu hahmovalikoima eikä edes vapaata tiimivalintaa '94:sessa.