teräsporkkana
New Member
Näiden arvioiden perusteella pitäydyn edelleen Pelitissä.
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Belarus_Traktor
hyvä Smirre!
ihan oikeasti. vaikka sillä ajatuksella, että lehden toimituksesta varmasti jotakin kiinnostaa tosissaan jopa tämä thread.
Tilt
Lehden kustantaminen on lopetettu. Viimeinen numero ilmestyi maaliskuussa 2005.
Oliver sanoi:
Jarmo Hänninen sanoi:Voisin olettaa, että kaatui siihen, että kukaan ei ostanut tuota.
Jouko Luhtala sanoi:Niin-in, ehkä syy on myyntiluvuissa. Mahdollisesti.![]()
Smirre sanoi:Hyvää:
+ Harro
Huonoa:
- Harro lähti Pelaaja-lehdestä..
Oliver sanoi:Olihan lehdessä välillä ihan kiinnostaviakin artikkeleita, mutta jos ohjelman keskustelualuetta on uskominen, ei pelialaa syväluotaavat jutut juuri keskiverto Tilt-pilttiä kiinnosta.
Ghegs sanoi:Ihan eri taustaporukathan ohjelmaa ja lehteä oli tekemässä, ainoa yhteinen tekijä oli nimi. Samassa lehtitalossa kun olen töissä niin tuli tämän entisen päätoimittajan kanssa aika usein juteltua.
TeKe sanoi:Ei kai tekijöillä ole väliä kohdeyleisön kannalta. Tilt.tv:n katsojia tuolla yritettiin kuitenkin houkutella.
Kappas, pitääpä käydä noutamassa ensimmäinen numero.XShava sanoi:Harrohan siirtyi tuohon Pelaa -ilmaisjakelu lehteen päätoimittajaksi jo vähän aikaa sitten. Tai no varmaan ollut jo kauan mukana, kun pelaa -lehden ekanumero on tehty.
Everlast sanoi:Harro työskentelee nykyisin (taas) H-Townilla ja toimii Pelaa-lehden toimittajana sekä Pelaajan-lehden arvostelijana. Tulikin tästä mieleen, että pitää päivittää miehen biot uusille sivuillemme.
Thomas/Pelaaja-lehti
Smirre sanoi:p.s tuo quottaamasi viestini oli kirjoitettu vuoden 2004 alkupuolella![]()