Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Warhammer 40,000: Space Marine - Master Crafted Edition

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Gimble
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
  • Tunnisteet Tunnisteet
    pc xsx

Gimble

Well-Known Member
1748714423090.png

Nimi: Warhammer 40,000: Space Marine - Master Crafted Edition
Tyylilaji: Third-person action RPG
Kehittäjä: SneakyBox, Relic Entertainment
Julkaisija: SEGA
Alusta: Xbox Series X|S, PC (Game Pass Day 1)
Julkaisupäivä: 10.6.2025
Kotisivu: https://www.sega.com/warhammer-40000/warhammer-40000-space-marine
Alkuperäisen version viestiketju:
No ohho, vasta huomasin ja olipa kiva! Tästä pelistä on niin hyvät muistot, että pitäähän se ketju laittaa tulille uusintapainoksesta. Piti ihan tehdä aikamatka tuohon alkuperäisen pelin ketjuun ja lukea mitä mm. itse ja muut on tästä tuumanneet. Hieno peli oli ja on! Yksinpeli tulee ihan ehdottomasti tykitettyä uudelleen läpi. Lisäksi moninpeli oli muistaakseni erinomainen! Olin jopa näköjään sitä ottanut vähän purkkiin, joten pääsi vähän palauttelemaan mieleen millaista mähinää. No ilman muuta sitäkin täytyy kokeilla uudelleen kunnolla. Peliseurasta tuskin tulee olemaan pulaa Game Pass Day 1 ansiosta.

Kakkosta välillä katsonut kiinnostuneena, mutta minusta ollut vähän överihintainen peli jopa tarjouksesta. Yksinmpelinä on kuulemma aivan ässä, mutta ostan pelejä lähes aina myös moninpelikäyttöä ajatellen ja sen kanssa on vähän niin ja näin kakkosessa. PvP tilassa karttoja on vain_kolme ja se on kyllä auttamatta liian vähän. Odotan enemmän tuolla hinnalla varsinkin! Tässähän saattaa käydä vielä sillä tavalla, että tästä tämä 13 vuotta vanha on moninpelaamista ajatellen parempi peli kuin kakkonen? Karttojakin on sitten 11 joka alkaa jo olemaan järkevä määrä. Jos se vain toimii tällä kertaa? Vanhan version ketjusta kävin lukemassa, että silloin oli teknisellä puolella paljon klappia, joten jos tällä kertaa ei olisi niin mikäs siinä rymistellessä!

 
Viimeksi muokattu:
Onkohan tässä taas yksi Segan ajastettu Xbox yksinoikeus julkistus kuten on ollut esim. Persoona pelien kohdalla.
 
PC:n Xbox appi näyttää tältä. Eli siis huomenna heti töiden jälkeen viideltä pääsee tätä sitten tykittämään. Yksinpeli oli muistaakseni tässä aika semmonen lyhyt, itaidan ottaa backlogin ohi käsittelyyn välipalana. Ja sitten moninpelin kimppuiun viimeinkin "kunnolla" Jännä nähdä sitten miten tuollainen vanhan liiton moninpeli maistuu.

Screenshot 2025-06-09 225743.jpg
 
PC:n Xbox appi näyttää tältä. Eli siis huomenna heti töiden jälkeen viideltä pääsee tätä sitten tykittämään. Yksinpeli oli muistaakseni tässä aika semmonen lyhyt, itaidan ottaa backlogin ohi käsittelyyn välipalana. Ja sitten moninpelin kimppuiun viimeinkin "kunnolla" Jännä nähdä sitten miten tuollainen vanhan liiton moninpeli maistuu.

Näytä liitetiedosto 19240
Ainiin, tämäkin tulee nyt. Kakkososa oli niin mainio, että tätä avaruusmariinirymistelyä tekisi mieli pelata lisää. Pitäisiköhän seurata sinun esimerkkiä ja ottaa tämä jonon ohi seuraavaksi pelaukseen?
 
Itsellä tämä pelattuna läpi Xbox 360 versiona, joten taidan jäädä suosiolla odottelemaan (toivottavasti pikaista) hinnan laskua alle 20€.
 
Mulla jäi jostain syystä tämä aika loppumetreillä kesken 360 aikanaan mutta täytyy nyt ehdottomasti pelailla läpi GP:n kautta kun se tänään saataville tulee. Tämä iski kovaa kyllä jo aikoinaan kuten kakkonenkin teki eikä toki vähinten sen takia että GW:n pelejä on tullut tahkottua pieni elinikä.
 
Ylös Bottom