Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Xbox Series X|S - keskustelua Microsoftin uutuuskonsoleista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Dragonfly
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
  • Tunnisteet Tunnisteet
    xsx
Itsellä takuu mennyt Xbox Series X:stä ja jos haluaa sille täyden huollon (mitä nyt siihen kuuluukaan) maksaisi se jotain 350€. Eli jos ostaisi käytetyn, ne pyörii siinä 300-350€ paikkeilla, ja pitäisi huollattaa, aika pitkälti se hinta kokonaisuudessaan olisi sen 700€+. Ja siihenhän tulee uusi takuu sen myötä.
Olisi mielenkiintoista tietää mikä se "täysi huolto" on? Vähän veikkaan että ei uusita mitään vaan tehdään nollaus ja imaistaan pölyt veks. No ehkä jäähdytystahnat vaihdetaan tai jotain. Melkoinen hinta kuitenkin tuollaisesta, mistä suurimman osan voi jokainen tehdä itse. Takuulle tulee myös kova hinta jos sen vuoksi tuon tekee.

Mutta eipä se ole minun rahoja jos joku näkee tuon järkeväksi palveluksi. Ei tuo nyt täysin turha homma ole, hinta vain on melkoisen korkea mielestäni. Voisin kuvitella että joku paikallinen huoltofirma tekee paljon halvemmalla vastaavan mutta takuuta eivät välttämättä voi samanlaista antaa.
 
Ylös Bottom