Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ollaan entistä lähempänä sitä pistettä, että tämä salaliittoteoria on totta:Seuraava askel on se, että tekoäly lukee tekoälyn kirjoittamat artikkelit, joista samainen tekoäly oppii kirjoittamaan uusia artikkeleita. Jos luulitte että Internet oli jo aiemmin pilalla, tekoäly pyytää pitämään oluttaan.
Eihän tuo enää edes kuulosta salaliittoteorialta kun enemmän tai vähemmän voi olla (tai on) jo totta. Toki tuossa teoriassa taisi olla jotain vähän kauempaa haettuakin juttua mutta se, että ihmisten tekeminen vähentyy ja tilalla on botteja ja tekoälyä, alkaa olemaan jo melko pitkälti arkipäivää.Ollaan entistä lähempänä sitä pistettä, että tämä salaliittoteoria on totta:
Kuollut internet -teoria – Wikipedia
fi.wikipedia.org
Sama myllerrys jatkuu myös yhteistyökumppanien puolelle. IO Interactive kertoo, että yhteistyö ulkopuolisen kumppanin kanssa on tullut päätökseensä Project Fantasy-pelin osalta. En ollut kuullutkaan koko pelistä aiemmin. Bloomberg tietää kuitenkin kertoa, että kuka tämä yhteistyökumppani oli. Sitä tuskin tarvitsee täällä erikseen mainita.
![]()
Xbox Pulls Out of ‘Project Fantasy’ Video Game From IO Interactive
The ‘007: First Light’ makers had teamed up with Xbox for the new video gamewww.bloomberg.com