Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
miten se vaikuttaa ihmisen näkyvyyteen
Gamereactorin arvio
Gamereactorin arvio
Gametrailersista katoin gameplay videoita jokaisesta kampanjasta ja jotenkin tuntu aika kököltä tekeleeltä, ainoastaan marine näytti hyvältä, predator ja alien kamppanjat oli jotain ihan karseen näköstä settiä.
mutta ehkä se tuleva Colonial Marines sitten pelastaa Alienin maineen?
AvP on nyt kaupoissa, mutta ainakin noin uutena se taitaa minulla sinne jäädäkin. Sen sijaan voin suositella katsomaan kaikki aiheeseen liittyvät leffat: Alien 1-4, Predator 1-2 ja AvP 1-2.
Kävin alkuviikosta Tampereen taidemuseossa katsomassa Alien suunnittelijan eli itävaltalaisen H.R. Gigerin näyttelyä. Vaikuttavinta antia oli seinälle nostettu täysikokoinen veistos Alien 3:sta ja aito Oscar-patsas vuodelta 1980 (special effects). Giger on ilmiselvästi jonkin sortin friikki, mutta on niitä taidetta huonompiakin tapoja tuoda se esille.