Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Assassin's Creed Shadows

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja HideoMiyamoto
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Edit neuvoja kaivattaisiin.

Mitä ovat ne satunnaisesti eri paikoista löytyvät "key" jutut? Niitä saa muistaakseni aina 30 yhdellä kertaa. Mutta mihin niitä tarvitsee. En ole vielä keksinyt.

Tähän unohtui viimeksi vastata vaikka varmaan jo tiedätkin vastauksen kun kysymys on esitetty kesäkuussa, mutta tästä saattaa olla hyötyä uusille pelaajille.
Eli pelin animus vallikosta löytyy exchange jossa voi noilla avaimilla ostaa niitä helix kaupan kamoja vaihtuvasta valikoimasta.
Toinen kategoria päivittyy viikottain ja toinen päivittäin.
Tässähän on myös viisi "battle passia" jotka löytyy animus valikon projects kohdan alta ja siellä kun menee anomalies välilehdelle niin näkee viikottaiset tehtävät joita tekemällä noissa battle passeissa edetään.
Tuo on siitä fiksusti tehty, että sä voit vapaasti vaihtaa sitä mikä battle pass sulla on aktiivisena ja parista niissä on heti neljäntenä palkintona 1000 avainta joilla saa jo jotain kivaa ostettua.

Nytkin siellä on Naomen tanto n.900 avainta jonka erikoisuus on se, että se aina kun teet weakpoint iskun niin Naome tiputtaa savupommin ja googlen mukaan tuo ei edes käytä niitä sun taskussa olevia pommeja joten tuolla voi käytännössä spämmätä niitä taistelussa ellei tuota ole nerfattu.
Mun oli tarkotus ostaa tuo, mutta odottelin ihan rauhassa hahmon tasojen nousua, koska tuo ase on ostettaessa samalla tasolla, mutta en mä sitä enää tarvitsekaan kun mulla on trinket jonka toinen kaiverrus antaa 1% vulnerable damagea jokaista assassin kykypuussa käytettyä pistettä kohden ja toinen kaiverrus joka antaa 1% damagea lisää jokaista käyttämätöntä mastery pistettä kohden ja maksimi on 200%.
Lisäksi yhden toisen kaiverruksen ansiosta mun tarttee vaan juosta vihollista päin niin Naome hyppää sen selän taa ja vihu menee siihen haavoittuvuus tilaan ja tuo vaatii vain pari juoksuaskelta joten sitä voi tehdä taistelussa jatkuvasti.

Yasukella on myös tuo perus damage boost kaiverrus ja ellei se muuten olis jo kauhea tappokone niin siitä tule kokoajan vaan kovempi, koska mulla on jo kaikki kyvyt mitä haluan joten jokainen extra taso ja tapettu daisho samurai antaa aina 1% lisää damagea :D

Nyt on jo 50 tuntia kellossa ja aivan tuhoton määrä tehtävää jäljellä, mutta onneksi ei ainakaan vielä kyllästytä.
Omasta piilopaikastakin alkaa muodustomaan ihan kiva "mini kylä".
 
Meni siinä 116 tuntia varsin kivasti.
Kolmelta tyypiltä jäi tekemättä se tehtävä jossa pitää tappaa 100 tiettyä vihollista kun nuo tuli vastaan niin myöhään ettei noita saanut tehtyä silleen normaalisti pelatessa enkä jaksa noita alkaa grindaamaan.
Muuten ei alkanut mikään tympimään vaan kaikkea tuntui olevan ihan sopiva määrä.
Ostin myös sen lisärin täyteen 25e hintaan vaikka tiesin ettei se tuon arvoinen olekaan ja sen parissa meni 12 tuntia.
Lopetus siinä kyllä oli hyvä ja ilman tuota lisäriä Naoen tarina jää kesken. Lopulta joku 17e olis tuntunut sopivalta summalta.

Nyt mulla on peli vielä tuolla taustalla päällä kun odottelen, että kesä muuttuu syksyksi ja saan sen viimeisen legendaarisen eläimen maalattua ja sitten on platinakin taskussa.
 
Tuli hommattua tämäkin peli alesta itelle synttärilahjaksi. Ekat 43h meni kuin siivillä mut sit jämähdin tohon kun piti alkaa pelaamaan tolla tönköllä samuraiukolla ja se vanhapappa vetelee turpaan niin että soi. Nyt 2 päivää ollu siin jumis ja aattelin et kai se on pakko alkaa vaikeustasoa nightmaresta tiputtaa, mutta kappasvaan sitä ei pystykään tiputtaa kesken bossitaiston ja autosavel ei pääse niin paljoo taaksepäinkään et pystyis. Tais jäädä siihen tää peli jaksa enää kokonaan alustakaan aloittaa.
 
Tuli hommattua tämäkin peli alesta itelle synttärilahjaksi. Ekat 43h meni kuin siivillä mut sit jämähdin tohon kun piti alkaa pelaamaan tolla tönköllä samuraiukolla ja se vanhapappa vetelee turpaan niin että soi. Nyt 2 päivää ollu siin jumis ja aattelin et kai se on pakko alkaa vaikeustasoa nightmaresta tiputtaa, mutta kappasvaan sitä ei pystykään tiputtaa kesken bossitaiston ja autosavel ei pääse niin paljoo taaksepäinkään et pystyis. Tais jäädä siihen tää peli jaksa enää kokonaan alustakaan aloittaa.
Ootko hoksannu, että yleensä noita kokemuspisteitä on käyttämättä jos on pidempään pelannut toisella hahmolla. Kannattaa tarkistaa oisko sullakin.
 
Ylös Bottom