Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Battlefield 6

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kiukku111
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Jengi kaipailee isompia kenttiä mutta eikö tuo Liberation Peak esim ole jo aika iso kenttä? Ei nyt enään kovin tarkassa muistissa millasia vanhoissa oli mutta eikai ne merkittävästi ainakaan tuota isompia olleet?

Tuo on tommoinen näennäisesti isohko kartta. Kuitenkin kun lähdet vaikka tankilla huristelemaan, niin melko ahtaita käytäviä loppupeleissä pääset vain kulkemaan.
 
Nyt tuli viimeinenkin challenge saatua tehtyä. Vähän taukoa taistelukentiltä ja ensi viikonloppuna sitten uudet haasteet ja Rush kuumaksi.
 
Vähän harmittaa ettei ensi viikonloppuna ehdi pelaamaan lainkaan. Vähän tässä jäi nälkä vielä ja Rushia olisi ollut kiva päästä pitkästä aikaa pelamaan.
Jos ei tässä nyt julkaisuun mennessä ihmeitä tapahdu EA:lta/DICE:lta perseilyjen muodossa, niin kyllä tämä hankintaan menee julkaisun tienoilla.
 
Nyt vähän betaa tullut pelattua. Itsellä ei ollut mitään odotuksia enkä ollut muuta nähnyt kuin ne julkaisutrailerit ennen betaa. Pakko sanoa että tässä on potentiaalia. Selvästi parempi kuin edellinen bäfä. Ainoa vaan mikä mietityttää että ostaisiko vaiko ei, niin on peliseura. Suurimmaksi osaksi betaa joutunut pelaamaan kaksistaan kun ei oo saatu muita mukaan. Itse pelaan PC:llä ja kaveri pleikalla. Kerran saatiin neljän hengen squadi ja silloin tää alkoi jo muistuttaa vanhaa kunnon bäfää.

Eli ensi viikkoa silmällä pitäen jos joku haluaa peliseuraa niin ea tunnus on Sebbenizer.
 
Ylös Bottom