Ketunloikka
Active Member
Kumminkin jotain direct buy skinejä tai aseita tulee varmasti jos ei loot boxeja ole alussa. Muuten noi Cod pointsit on aika turhia.
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
uskoisin, että peliin tulee mahdollisesti myö trading pelaajien/kaverien välillä.
Siitä oli kauan sitten jo puhetta, mutta ei tässä lähiaikoina ole ainakaan IW maininnut asiasta, se tässä on hullua, että ketään oikeastaan tiedä pelistä mitään ennen julkaisua. Sen takia peruutin tilauksen PC:lle ja odotan julkaisuun.Onko tähän ollut mitään viittauksia vai heititkö vaan hatusta?![]()
Muistan kyllä, muista itse myös.Muistappa nämä sitten kun tulee parhaat aseet taas pw2 loot boxeista ja kuinka hyväuskoisena taas ihmiset luotti näihin valheisiin
Minä kierrän kaukaa sellaiset striimerit jotka kuvailee muita ihmisiä vessassa.
Muistan kyllä, muista itse myös.
Edit: joko tuli tyhmä olo?
![]()
Announcement: Call of Duty: Modern Warfare Post-Launch Approach to New Content
blog.activision.com
· We are introducing a new Battle Pass system, not a loot box system.
· All functional content that has an impact on game balance, such as base weapons and attachments, can be unlocked simply by playing the game.
Muistan kyllä, muista itse myös.
Edit: joko tuli tyhmä olo?
![]()
Announcement: Call of Duty: Modern Warfare Post-Launch Approach to New Content
blog.activision.com
· We are introducing a new Battle Pass system, not a loot box system.
· All functional content that has an impact on game balance, such as base weapons and attachments, can be unlocked simply by playing the game.
Niin, mutta luitko edes koko juttua? Siellä sanotaan selvästi, että ei saa etua pelaamiseen niistä eikä tule saamaan.Niin tuo battle pass on melkeen sama kuin loot box johon vain nimi vaihdettu
Niin, mutta luitko edes koko juttua? Siellä sanotaan selvästi, että ei saa etua pelaamiseen niistä eikä tule saamaan.
Blopsissa ei ikinä luvattu mitään, kuten tässä.Jos nyt rehellisiä ollaan niin näin sanottiin myös Blops 4 kohdalla, mutta kunxpelit on ostettu niin se on helppo sen jälkeen myöhemmin pistää peli vituiks. Toivon toki ettei tässä käy niin ja Activision antaa pelaajien pelata reilusti.
Juurikin näin, ihme vänkäystä ainoastaan vain, koska pystyy vaikka sanottu jo mikä on homman nimi. Näemmä reddit vaikuttaa tänne asti tosin siellä vieläkin pahempi rutina.Voi kyynel nyt noitten Battle passien tai loot boxien kanssa...jos ne häiritsee niin jättää pelin ostamatta niin ei tarvitse foorumeilla kiukutella...Selkeästi on sanottu ettei loot boxeja tule vaan tulee tuo battle pass josta saa ostettua kosmeettisia juttuja aseisiin yms.
Kun ihmiset ovat niin sinisilmäisiä uskoessa kaikki ja miksi sieltä ei ole sanottu sitten että loot boxia ei ole tulossa pelin julkaisun jälkeenOn se saatanan itkemistä ja tappelemista näistä loottiboxeista sun muista maksuista joka pelin julkaisun kynnyksellä
Fantastinen uusi levelitys syteemi, kun saavutat maksimi levelin joka on 55, enään ei nollata leveleitä ja aleta taas keräämään kaikkea alusta niinkuin vanhalla prestige systeemillä.
Kuulostaa kyllä varsin pätevälle. Itsehän en pahemmin ole pretigejä vetänyt juuri siitä syystä, että kuitenkin harmittaa jos ei ole kaikkia aseita ja lisäkilkkeitä mahdollista laittaa niihin kiinni.