HideoMiyamoto
Well-Known Member
En mä nyt tiedä miten sitä nöyryytettiin ku auto hajalla, ei siin kummoisia voi tehdä.
Itsehän se sen rikkoi, sekä miten paljon se oli "hajalla" jos pysty haastamaan kärkikusit. suoravauhtia vaan puuttui ja rohkeus.
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
En mä nyt tiedä miten sitä nöyryytettiin ku auto hajalla, ei siin kummoisia voi tehdä.
Hajotti tai ei, ei sillä siltin ihmeitä voi tehdä kun ei voi lähelle mennä toista. Pakko oli pysyä kauempana ettei kuumene auto. Ei se rohkeudesta kiinni oo.Itsehän se sen rikkoi, sekä miten paljon se oli "hajalla" jos pysty haastamaan kärkikusit. suoravauhtia vaan puuttui ja rohkeus.
Sähän kirjoitit tämän jo F1-forumin puolella.Mick "Michaelinpoika" Schumacher tulee kai kohta F1:siin..jännää nähä onko periny isänsä lahjat..
Pappa Räikkönen jatkaa vielä ensi vuonna.
Perussettii, mutta mukava nähdä Ricciardo jo toista kertaa tällä kaudella podiumilla.Sama homma jatkui Imolassa. Bottas aikaisin sisään. Hamiltonille ilmainen varikkopysähdys virtuaalisen turva-auton myötä ja helppo voitto.
![]()
Kyllä se Hamilton vaan on kova kuski, pakko se on myöntää.
Joo sama täällö, vaikka en kiistä etteikö Hamilton olisi kova kuski mutta en anna juuri mitään arvoa miehen saavutuksille. Ei siinä paljon tarvi yrittää jos ainut vastustaja viimevuodet on ollut joku tissiposki suomalainen jolla ei riitä tahto/taidot voittamaan.
Uskoisin, että jos Verstappenille lyötäisiin sama auto alle, niin haastaisi kyllä ihan tosissaan. Näkee hän sen jo nyt kuinka nopea kaveri on heikommalla autollakin. Lisäksi Verstappen on selkeästi röyhkeämpi kuski kuin Bottas, joten silloin ei annettaisi yhtään periksi. Veikkaan että se olisi toisinto Rosberg vs. Hamilton taistelusta ja voisi kääntyä ihan kummalle tahansa.Tällä hetkellä Hamiltonin pystyisivät haastamaan vain Leclerc ja Verstappen mutta tuskin voittamaan. Hamilton suoritustaso kisoissa liian kova kenellekään
Eli vähän niinkuin Bottaksella on nyt tällä kaudella hajonnut auto? Ei noille voi tietenkään mitään, mutta sitä vaan että Verstappen on nyt vaan luontaisesti nopea kuski. Olisi tosi mielenkiintoista nähdä hänet ja Hamilton molemmat samalla autolla.Rosberg voitti 2016 ja oli lähellä vain koska Hamiltonilta hajosi auto tarpeeksi monta kertaa. Rosbergilla nolla kertaa. 2014/2015 ratkesivat yli 50 pisteellä