JLunen
Well-Known Member
Okei, en katsonut omia kierroksia niin tarkkaan, mutta voi olla että omakin paras oli vain 1.18.0xx ja muut siellä 2.19-2.20 tienoilla kuivalla.Ehkä pitäisi opetella vain ajamaan lujempaa2.19-2.20 kierrosajat tuntuvat olevan kuivalla. Kenties sieltä saa vielä ajasta pois, joka auttaisi asiaa. Tai sitten se sade, kun usein ne AI:t sählää joko radalla tai strategiassa.
Tuo on totta, että GT7 on Circuit Experiencet haastavampia mitä GT Sportissa. Toki tästäkin muutamia ihan helppoja haasteita löytyy. Ja toisaalta ne haastavimmat itselle on ollut vahvasti aliohjavia autoja hard renkailla, joten ne on kyllä kehittänyt itseäni paremmaksi kuskisi. Toistaiseksi kaikista ajetuista saanut kultaa (vain 4 puuttuu enää), mutta veikkanpa ettei Nyrreä kestä hermot millään ajaa kultaan saakka.
Ringi on kyllä mielenkiintoinen haaste, rata on itselle hyvin tuttu, tullut se prätkällä kerran kierrettyäkin ja GT4:ssä oli eniten ajettu rata. Mutta onhan se niin pitkä ja sieltä löytyy niin paljon haastavia osuuksia, että saapa nähdä miten tuossa itselläkin käy.