Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Granblue Fantasy: Relink (JRPG)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja DestiZ
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
perjantaina taas mennään kun 1,3.0 julkaistaan, saadaan uusi hahmo ja 3 uutta end game questiä ja uusia sigilejä ja tällä kertaa en ostakkaan hahmoa vaan farmaan sen itse, sen verran helposti ainakin tuo Seafonin sai, Hahmot alkaa olemaan aika hyvin end game optimoituja, esim behemoth questi pistettiin random porukan kanssa alas alle parissa minuutissa. 3:lla hahmolla partystä löytyy myös fully upgraded terminus weaponit niin ihan hyvin tuo party nykyään operoi AI:nkin kanssa.

tämä Sandalphon tulee tuossa 1.3.0:ssa

 
Viimeksi muokattu:
Tulipa vihdoin pelattua tämän tarina läpi. Tarinan loppuun asti tein myös kaikki side questit ja fate episodit mitä aukesi.

Oli tosi miellyttävä pelata. Taistelu soljui mukavasti ja oli riittävän helppoa. Sopii hyvin tällaiselle joka ei jaksa pelata haastavia pelejä. Moniin muihin arpg:n verrattuna omaan mieleen tosi hyvä taistelusysteemi eikä tönkkö niinkuin esim. FF7 uusversiot joiden taistelu on aivan kamala.

Tarina on perus jrpg huttua mutta kelpasi itselle. Aina pahan jälkeen tulee joku suurempi paha mikä pitää tuhota ja jossain vaiheessa ajattelee, että loppuisi nyt jo saatana. Mut tosi viihdyttävä pikku peli. Noin 20 tuntia kului tämän parissa. Voin suositella.
 
Endless Ragnarok uusi traileri. Demo pelattavissa myös nyt. Laajennus maksaa 30€ jos omistat jo alkuperäisen pelin.

 
expansionista tuli myös eilen mukavasti preview videoita, peli tosiaan tarjoaa myös niille mukavasti kontenttia jotka on paukutellu peliä aiemmin jo +200h tuntia Relinkkiä, eli Endless Ragnarok tuo mukavasti uutta end game kontenttia ja testailtavaa, story kontentin lisäksi, joten eiköhän ole aika tehdä paluun pelin pariin taas pitkästä aikaa. Crossplay on myös erittäin mukava lisä.



 
Viimeksi muokattu:
kaippa se ois pikku hiljaa pitäisi alkaa tekee valmisteluja lisäriä varten kun ensi viikolla sitten mennään!, muutenkin pitää taas opetella hahmot et mites näitä pelattiinkaan, pitää kyllä testata myös demon uusia hahmoja. hemmetin mukava kyllä palata pelin pariin pitkästä aikaa.
 
Latailin kans uusiks ja laittelen Vanea kuosiin uudeks mainiks. Mikäs täs olikaa kohtuu hyvä ellei paras reitti vouchereihin? Assault formation edelleen ja noiden koneosien myynti?

Proudista olen parit eka tehtävää tehny.
 
ei mitään muistikuvaa mistä saa eniten vouchereita, itellä oli niitä savessa jo 999 eli max, sais kyllä olla isompi cappi, tuossa, aion kyllä säästää ne lisäriä varten

Launch traileria, huhhuh mitä tykitystä!

 
noniin nyt on lisäri hommattu vielä huomenna viimeiset valmistelut ja sitten keskiviikkona mennään. oli pakko hommata PS5:lle tosin koska en ala +250h grindia vetämään uusiksi :D
 
Ylös Bottom