En oikein syty tuosta näyttelijän ulkonäöstä kun vertaa Laraan mutta ei tuomita ennenkuin on nähty
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
En oikein syty tuosta näyttelijän ulkonäöstä kun vertaa Laraan mutta ei tuomita ennenkuin on nähty
Täytyy sanoo etten oo. Nimi on todella pitkä.Oletteko katsoneet semmosta sarjaa kuin kosto tuli aikoinaan telkkarista neljä kautta tehtiin hyvä sarja menossa kertauksena dvd versiona.
Nyt on pointit ihan kohdillaan vaikka itseäni ei ehkä häirinnyt yhtä paljon kuin tulkitsen sinua häirinneen. Olihan se toki ärsyttävää kaivella muita sarjoja katsottavaksi että näkee kaiken ja vähän tympi mutta tuohon oli tavallaan jo tottunut Marvel-leffojen osalta kun ei niistäkään voi vain katsoa jotain yhtä.Flash tv sarjaa tullut nyt katsottua 7 kaudelle asti ja tämä kyllä meni mun mielestä aikoja sitten taas "my pretty little liars / riverdale" tasolle eli jatkuvasti yritetään väkisin keksiä jotain uutta ja isompaa ja samalla koko homma menee aivan naurettavaksi.
Lisäksi sarja ei edes välitä omista säännöistään sillä alussa Barry tarvitsi just sen takia Ciscon tekemän asun kun kovaa juostessa sen normaalit vaatteet syttyi palamaan, mutta tuokin unohtui jo kakkos kaudella.
Oliko se sitten vitos vai kutos kausi jossa Nora tuli mukaan kuvioihin eli Barryn tytär tulevaisuudesta ja aluksi kun se meinasi puhua tulevista asioista niin sen käskettiin heti olla hiljaa ettei aikajana mene vituiksi, mutta heti seuraavasta jaksosta lähtien se suurinpirtein kertoi ihan kaiken mahdollisen eikä ketään kiinnostanut.
Sitten tässä on myös niitä cross over jaksoja mitkä oikeasti vituttaa.
Ekat pari kertaa kun green arrow oli mukana niin ne oli ok sillä se oli niissä parissa jaksossa ja siinä se, mutta myöhemmin joka kaudella on joku jakso mikä loppuu täysin kesken ja sitten sen tapahtumat jatkuu siinä toisessa sarjassa ja varsinkin yhden jutun tapahtumat on levitetty kolmen eri sarjan kesken.
Pahin näistä oli se iso kriisi josta on nähty tulevaisuuden sanomalehti otsikko jo ykkös kaudella ja kun tuo viimein koittaa niin sen ratkaisua ei edes nähdä koko saatanan sarjassa ja seuraavassa jaksossa kaikki on taas hyvin, mutta enhän minä ole nähnyt miten tuo ratkaistiin ja tuo tuleva pahaenteinen iso kriisi on ollut se isoin ja tärkein asia juonessa useamman kauden ajan.
Kyllä tämä sillti tulee väkisin loppuun katsottua kun jo näin pitkällä olen, mutta ei tartte yhtään ihmetellä miksi parin ekan kauden jälkeen katsojaluvut on tippuneet kuin lehmän häntä.
Tuo minuakin ärsyttää.Arrow oli muuten hyvä lähinnä alussa kun se vielä tappoi ne pahikset. Sen jälkeen meni lässyksi. En siis kaipaa varsinaisesti väkivaltaa mutta ärsyttää se että vigilante toimii lopulta täysin samoin kuin poliisi mutta ilman virkamerkkiä.