Käytät vanhentunutta selainta. Kyseinen selain ei pakosti näytä tätä tai muita sivustoja oikein. Sinun tulisi päivittää selaimesi tai käyttää vaihtoehtoista selainta..
Vastaus: Red Dead Redemption [PS3] - keskustelua pelistä
Minut on haastettu pariin otteeseen kaksintaisteluun. Toisella kerralla kun minut haastettiin niin oma hevoseni jäi eteen. En pystynyt ampumaan haastajaa, mutta hän tykitti hevosen läpi minut hengiltä (tai sitten ampui jalkoihin)
Vastaus: Red Dead Redemption [X360] - keskustelu pelistä
Pakkohan se kyllä on sanoa että loistava peli on kyseessä mutta kyllä siinä multiplayerin freeroamissa saisi olla expert tähtäysjärjestelmä kun nuo jenkit ei muuta osaakkaan kun pilata toisten huvin
(toisaalta oma kaverijengi kasaan ja kyllä ne jenkkipennut itkee )
P.S miksiköhän multiplayerissä ei pysty pelaamaan minipelejä esim kädenvääntöä oisihan sekin aika siistiä !
Jatko-osaa odotellessa nyt Vois tulla lisäosia tyyliin kuin GTA:han, mutta molemmille konsoleille samaan aikaan ettei mee toinen ostaa niitä itelleen... Lisäosat vois olla jatkoo tarinan lopetukselle tai Marstonin päiviä siinä jengissä
Jos ja kun jatko-osa tulee niin päähenkilönä on aivan 99.9% todennäköisyydellä eri henkilö.
Muutenkaan en Zäkillä haluaisi pelata, sekä muutenkin länkkärien aika alkaa jo olla ohi Jackin iässä.
Blackwaterista huomaa minkä kehitysaskeleen Villi-Länsi ottaa. Puoliautomaattiset haulikot, -pistoolit, pistoolit ja esim. autot ovat jo kovaa vauhtia tulossa.
Mietteitä RDRedemptionista:
1: JUONESTA:
Juonihan melko yksiselitteinen. Marstonin perhettä uhataan jotta hän itse saalistaisi vanhat rikoskumppaninsa. Tietenkin kierot kytät kusettavat Johnia.. Ei kerpele kun oli suuuuuuuuuri ja vaikea selitteinen juoni!
2: Vieläkin on persetuntuma että SA:ssa olen tehnyt perhanasti enemmän kaikkea. Tehtävätkin sain loppuun vasta 2 vuoden pelaamisen jälkeen. (Aluksi tietty HC-pelaamisella jonka jälkeen semmosta ei-tallenneta-sunnuntaipelaamista.) Tätä saisivat parantaa, varsinkin kun on kehuttu monipuolisuudesta niin vielä sitä monipuolisuutta varsinkin juonitehtäviin. Johnia vaan takamusraiskattiin ainakin Meksikossa ihan täysin.
3:RDR:n loppu (taas spoilaa)
John kuolee ja tilalle tulee Jack. Ihan mielenkiintoinen idea pistää protagonisti kuolemaan. Kuitenkin Jack hahmona aivan perseestä. Ruma, ääni, tarina.. (haa kostampas isukin kuoleman)
4: Challenget olivat upeita, kuitenkin liian vähän liian helppoa. Näitä oli todella mukava pelata.
5: Pukukokonaisuudet vähän pisti vituttamaan. Ei ollut oikein yhtä omaa silmää miellyttävää.. Toki Deadly Assasin, mutta minkäs teet kun kaupassa ei ollut kuin normiversiota.. Sekä olisi mukavaa palata takaisin SA:n hahmon"luonti" tsydeemiin.
6: RAHA.. Ryöstät kadulla kaverin saat 4$, ryöstät pankin saat 40$.. Jonkinlainen roti tähän! Ei ole upeaa oikeasti leikkiä lainsuojatonta josset hyödy mitenkään..
7: Kuitenkin pääosin oli mukavaa pelata kerrankin KUNNON länkkäripeliä. Lajityypin ehdoton rakastaja, avopuolisto mutta joskus vihaajakin. Kuten toisessa threadissa, uudet länkkärit eivät nappaa, mutta RDR kylläkin nappasi ja syvältä. Innoissani odottamaan seuraavat 6v RDR(3)ää.
5: Pukukokonaisuudet vähän pisti vituttamaan. Ei ollut oikein yhtä omaa silmää miellyttävää.. Toki Deadly Assasin, mutta minkäs teet kun kaupassa ei ollut kuin normiversiota.. Sekä olisi mukavaa palata takaisin SA:n hahmon"luonti" tsydeemiin.
Ei pitäisi kovin vaikeata olla lisätä moninpeliin ominaisuus, että mikäli siellä jotain tällaista minipeliä harrastaisi niin silloin ei voisi tappaa.
Kaikista hienointahan olisi, mikäli asetuksista saisi säädettyä voiko muut tappaa sinut. Mikäli asetuksen laittaisi niin, että muut eivät voi tappaa sinua niin silloin ei itsekään voisi tietenkään tappaa muita. Nykyäänhän tuolla random Free Roamissa vähintään 3/4 pelaajista tappaa sinut vastaan tullessa. Pelissä vielä typerästi spawnaa uudestaan juuri sen tappajan näköetäisyydelle, että kaveri voi varmasti lahdata uudestaan heti perään spawnin jälkeen.
Nykyään tulee laitettua viestiä jokaiselle minut tappaneelle, että voisiko hän ystävällisesti mennä pelaamaan DM:iä mikäli muiden ampuminen kiinnostaa. Mikäli tappaminen edelleen jatkuu -> negatiivistä palautetta. Lähes poikkeuksettahan se tappaminen jatkuu vielä viestin laitonkin jälkeen, joten negatiivisiä palautteita lentelee sinne tänne jatkuvalla syötöllä.
Beecher's Hopessa oon nähny jonkun verran, myöskin Stillwater Creekissä pyörii puumia Joskus vuoristossa tulee myös vastaan mutta harvemmin sieltä löytää.
6: RAHA.. Ryöstät kadulla kaverin saat 4$, ryöstät pankin saat 40$.. Jonkinlainen roti tähän! Ei ole upeaa oikeasti leikkiä lainsuojatonta josset hyödy mitenkään..
Vastaus: Red Dead Redemption [X360] - keskustelu pelistä
Minua kanssa alkoi heti ärsyttää kun rauhassa touhuilee niin ei koskaan tiedä onko vastaantulija idiootti joka ampuu välittömästi vai ei. En itse ammukkaan ensin ellei sitten ole tapaus joka selvästi muita pelaajia huvikseen ammuskelee. Pitää päästä Kfin possen kanssa pelailemaan niin sitten pääsee vielä paremmin tuohon moninpeliin sisään, vaikuttaisi erittäin kiinnostavalta kyllä tuokin.
Thieves Landingissa ennen sitä kylään menevää siltaa on yleensä aina joku haastamassa. Armadillossa se on paljon harvinaisempaa. Muista myös että mitä enemmän famea, sitä enemmän haastajia...