Itelle kans vähän villikortti tää julkaisu, en oo trailereista ja pelikuvastakaan ihan tarkkaa kuvaa saanut, että mitä sieltä on loppujen lopuksi tulossa.
Kakkososa oli hyvä, se oli tunnelmaltaan sellasta kevyttä hipsteröintiä vilkkuvat neon-arskat päässä, vähän niititettyä nahkatakkia ja droneilla lentelyä. Ykkönen taas ei jotenkin ottanut otteeseensa alkuunsakaan, yritetiin maalata niin saatanan synkkää maisemaa, mustaa bandanaa, harmaata merinovilla-villapaitaa ja yönmustaa takkia, jotenkin turhan ruttuotsaista hakkerointia.
Kolmososan dystopia juoni ja sen mukainen miljöö tuntuu kiinnostavalta ja "tuo värvää kenet vain" on kyllä todella intohimoinen ajatus ja mielenkiinnolla odotan miten se käytännössä toimii, ainakin peli yrittää toteuttaa ja tuoda markkinoille jotain aidosti uutta tällä ideallaan.
Long story short: opencritics arvosana >84 ja gigantin ovilla kolkutellaan taas julkkarina 

 Odotin kyllä, että tämä olisi ollut niin iso julkaisu, että tämä olisi löytynyt iso-G:n varastosta 49.95e hintaan, kuten heillä on tapana asiakkaitaan palvella isojen julkaisujen kohdalla, mutta näköjään omaan makuun vähän suolaiseen 59.95e tyydyttävä tämän julkaisun kohdalla.
	
		
	
	
		
		
			Xbox Store on hakkeroitu DedSecin toimesta 

 Ubisoftin pelien kannet ovat saaneet muutoksia:
	
	
		
			
				
			
			
				
				The back catalogue sale is worth looking into, as are the cool covers
				
					
						
							 
						
					
					www.gamesradar.com
				
 
			 
		 
	 
		 
Tää oli kyl nerokas promoidea, harmi, että eivät osanneet hakkeroida oman pelinsä julkaisuhintaa 

