Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ei ole itsellenikään mikään ongelma pelata 30 FPS-pelejä. Toki jos pelissä on vaihtoehtona pelata sitä hieman heikommilla grafiikoilla, mutta 60 FPS, niin silloin valintani on 60 FPS. Pystyn kuitenkin sopeutumaan ihan kivuttomasti 30 FPS:ään, jos muita vaihtoehtoja ei ole ja peli on sinänsä hyvä muilta osin.Täytyy kyllä olla iloinen että on tällainen puusilmä, jota ei 30 fps haittaahetken saattaa näyttää ikävältä jos suoraan 60fps tai 120fps pelistä siirtyy 30fps peliin, mutta kyllä siihenkin tottuu.
Aloin arvosteluja tsekkaa niin samaan aikaan napsahti viesti VPDstä että peli lähetetty. Tässähän tulee ihan vainoharhaiseksiArviot näyttää hyvältä. Nyt vaan toivotaan että pelistä tulee parempi versio tai boostia Switch 2 avulla.
![]()
Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition Critic Reviews
Visualize Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition's reviews and see how it stacks up against othe games on OpenCritic. With 14 critic reviews, it currently has a 'Mighty' rating and ranks in the 98 percentile.opencritic.com
Oon aika varma että Xenoblade -pelit tulevat ilman mitään päivityksiä pyörimään paremmin Switch 2:lla. Näissä Switch-versioissa on ollut dynaaminen resoluutio, joka on välillä pudottanut resoluutiota aika rajullakin kädellä heti kun tehot on loppunut, niin luulisi että Switch 2:lla resoluutio pysyy aina tapissaan. Luulisi myös että Monolith Softilta tulee kyllä pätchiä kaikkiin peleihinkin sillä ovat aina jälkeenpäin tukeneet pelejään hyvin Switchillä.pelistä tulee parempi versio tai boostia Switch 2 avulla
Itselle tämä taistelu ei Wii U versiossa auennut ollenkaan vaikka nuo muut ovat auenneet oikein hyvin niin saas nähdä miten tällä kertaa käymutta ehkä se jotenkin tässä minulle aukeaa. Ehkä.
Tutuista ääninäyttelijöistä ja Xenobladesta kun puhutaan, niin suosittelen pelaamaan ensin Xenoblade Chronicles 3:a ja sen jälkeen katsomaan Apple TV+:n loistavata Slow Horses -sarjaa. Siinä räjähti tajunta, kun tajusi mistä ääni oli tuttu!Mä mietin mistä tuon Elman ääninäyttelijä on tuttu. Ihan ku olisin kuullut noita samoja lausahduksia taisteluissa ennenkin. Mutta sitten tajusin, että tämähän on Street Fighterin Cammy!
Ainakin eri kaverit kuin Game FreaksilläIhan vaan tunnin maistiaisen otin tossa äsken. Miten tää peli näyttää näin hyvältä Switchillä. Tottunut siihen et pelit on super matalalla resoluutiolla ja kuvanlaatu kaikkea muuta kuin hyvä, tää peli näyttäisi puskevan 1080p ja on puhdas ja terävä kuva Switch peliksi. Valtava maailma täynnä vaikka ja mitä tutkittavaa. Millaisia velhoja siellä Monolithilla oikeen työskentelee.
Selailin huvikseni eilen behindvoiceactors sivustoa tästä pelistä ja iso liuta tuttuja näyttelijöitä löytyy.Carina Reeves (Fioran ääni) on ihan ehdoton suositus