Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Tarkoittanet etusivua edeltävää PSP Go! + Gran Turismo-mainoksessa soivaa kappaletta?Mikähän mahtaa olla tuon GT-mainoksen biisin esittäjän nimi?
Tuosta täytyy itseasiassa sen verran nillittää, että oli pari ensimmäistä kertaa pirun ärsyttävää, kun keskellä yötä selatessa tärähtää tuollainen jumputus käyntiin. Oletusvolyymit pienemmälle?Tarkoittanet etusivua edeltävää PSP Go! + Gran Turismo-mainoksessa soivaa kappaletta?
MSTRKRFT - Fist of God on kyseinen tsipale, soi muuten mainiossa WipEout-kloonipelissä Audiosurfissa (Steamista löytyy.)
Täysin varteenotettava ehdotus. Etenkin tuo Japani & Hong Kong -ketju on melko lailla kuollut, joten yhtenäisen Store-ketjun aloittaminen puhtaalta voisi olla tässä vaiheessa paikallaan.Mielestäni PlayStation Store USA, PlayStation Store (Euro) ja PlayStation Store Japan & Hong Kong-ketjut voisi yhdistellä yhdeksi spesifiseksi PlayStation Store-ketjuksi.
Älkää ottako tätä minään ylläpidon virallisena kannanottona... Mielestäni PC-peleille ei ole syytä pyhittää täällä omaa aluettaan. PC-pelimiehet ja -naiset varmasti löytävät ihan kunnollisiakin foorumeita sitä varten. Ei täältä PC-pelaajia missään tapauksessa kuitenkaan olla pois potkimassa.Olisiko mitenkään mahdollista saa sitä PCFin keskusteluosiosta jossa voisi keskustella PC-peleistä?
Aika harvinaisen monta typoa sait mahtumaan noinkin lyhyeen viestiin.![]()
XShavalla on niin leveät hartiat ja muskelikkaat kädet, että hän kyllä jaksaa pitää sivustoa pystyssä vaikka maailman tappiin asti.Miten te jaksatte pitää tätä netti sivustoa pystyssä, kirjoittamaan viestejä(lähinnä tt-2k) ja uutisia, jne. Ettekö te tee mitään muuta kuin tätä sivustoa ja osahan käy töissäkin. Mutta siis kunnioitan teidän työtänne konsolifin parissa ja tämän sivuston takia pelaaminen nousi suuremmaksi osaksi elämääni. Eli kiitos!
Arcade-osio taisi saada huutia siinä vaiheessa, kun selviteltiin, miksi saitti kaatui aina aamuyön backupin jäljiltä. XShava voinee kommentoida, onko arcade-pelit tulossa enää takaisin.Liekkö simmuissa vikaa vai häh kun en löydä arcadea enää ollenkaan täältä saitilta..
Ei luultavasti, koska allekirjoittanut aiemmin ehdotti Arcade-osion poistamista kaistan säästämiseksi, johon XShava sulavasti vastasikin.XShava voinee kommentoida, onko arcade-pelit tulossa enää takaisin
Jos olette sopineet pelin lähettämisestä nimenomaan samana päivänä toisillenne ja vastapuoli lähettääkin pelinsä vasta kun on omansa saanut, niin eihän tuo rehellisen kauppamiehen toimintaa ole. Negatiivista tuosta ei kuitenkaan kannata antaa, kun pelin joka tapauksessa pikkuviiveellä saat, mutta neutraalin antamista perusteluineen voi hyvin harkita. Myös positiivinen palaute kriittisellä palautetekstillä on ookoo, jos haluaa asiasta mainita ilman palautetason pudottamista.KonsoliFIN osto/myynti/vaihto -alueet ovat todella hyvät, monet pelit on tullut vaihdettua.
Vaihtohan käy yleensä niin, että kummatkin lähettävät samana päivänä pelit postiin. Nyt olen pari kertaa joutunut odottelemaan viikonlopun yli kun vaihtokaveri onkin postittanut sovitusta poiketen pelinsä vasta kun on omansa saanut. Onko tämä neutraalin vai negatiivisen palautteen arvoinen kaupankäynnin sopimusrikkomus?
Voi, tosin lähtökohtaisesti toivomme että kaupan osapuolet sopisivat itse lähetysajasta/tavasta ja sen mukaan etenevät...ja jos homma ei mene niinkuin on sovittu, niin tosiaan kauppapalautteilla voi kuprun saattaa muiden kauppamiesten tietoon.Voisiko tätä käytäntöä ja ohjeistusta täsmentää lisäohjeilla? Vaihtajan olisi selkeästi tuotava esiin halunsa saada ensin kaverin peli itselleen ennen omansa postittamista, mutta ei saisi kusettaa kaveria lupaamalla lähettää "heti huomenna".
Olisikohan minkäänlaista mahdollisuutta saada lainatessa linkki siihen alkuperäiseen, lainattuun viestiin?