Dragonfly
KonsoliFIN Alumni
@Noobeinstein et ole väärässä, mutta kannattaa muistaa ettei Xboxin SSD ole mikään nuhapumppu sekään. Se on myös suoraan kiinni kannassa ja vaikka siirtonopeus on hitaampi, niin emme vielä tiedä kuinka paljon tämä ero oikeasti merkitsee. Sen kuitenkin tiedämme, että graafisessa laskentatehossa PS5 jää yli kokonaisen PS4 verran jälkeen. Prossu on myös nopeampi Xboxissa. Samoin suurin osa RAM muistista. Eroa tullaan näkemään puolin ja toisin yksinoikeuspeleissä, mutta on aika mielenkiintoista nähdä mennäänkö multiplattareissa tehokkaamman ehdoilla. Toisinsanoen ei välttämättä käytetä PS5:n SSD koko potentiaalia. Joka tapauksessa paperilla Xbox on jopa aika selvästi tehokkaampi.
Nyt kun speksit on molemmilta ulkona, niin pitäisiköhän taas huolestua mahdollista hinnoista. Nämä eivät ole halpoja vehkeitä.
Nyt kun speksit on molemmilta ulkona, niin pitäisiköhän taas huolestua mahdollista hinnoista. Nämä eivät ole halpoja vehkeitä.