Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Mutta mä en lakkaa ihmettelemästä, että miten tätä voi pelata seisten? Kokeilin yhden kerran eikä siitä tule yhtään mitään. Kamera tv:n yläpuolella noin 175cm korkeudessa, itse olen 185cm.
Kyllä tänäänkin tuli muutama tunti hakattua näitä uusia kappeleita. Pari kappaletta oikein hyvää, yks ei istunu omaan makuun yhtään. Parissa expert tasokin läpäisty.
Mutta mä en lakkaa ihmettelemästä, että miten tätä voi pelata seisten? Kokeilin yhden kerran eikä siitä tule yhtään mitään. Kamera tv:n yläpuolella noin 175cm korkeudessa, itse olen 185cm. Kamera ei pysy mukana ollenkaan niin kuin istuessa ja joutuu seistessä vähän koukkimaan alakautta kun miekoilla heiluu ja näin ollen pelaaminen on todella epämiellyttävää. Istuessa kamera pysyy mukana käytännössä koko ajan.
Enää 1,5 tuntia niin aukee 24 tunnin trophy. Pisteitä näytti olevan kasassa jotain 59miljoonaa vaaditusta 100miljoonasta...
Eikai tätä peliä voi istuallaan pelata?Miten istuen mennään kyykkyyn? Olisko sulla se pituuden kalibrointi pelin sisällä jotenki pielessä?
Olen kokeillut kalibroida asetuksia mutta siellä on korkeudessa vaan kaksi vaihtoehtoa eikä ne vaikuta mitään.
Mitä tuota ruotimaan jos ei ukko pääse kyykkyyn..tai varmaan pääsee ..muttei ylös!Eli olet kertonut Beat Saberille pelin omissa asetuksissa pituutesi 185 cm?
No jos yhdellä on tuollainen ongelma pelin kanssa niin melko varmasti sama ongelma on myös jollain muullakin, joten ihan hyvähän tuo on selvittää jos ratkaisu saattaa olla joku tuollainen yksinkertainen homma mikä vaan on mahdollisesti jäänyt huomaamatta.Mitä tuota ruotimaan jos ei ukko pääse kyykkyyn..tai varmaan pääsee ..muttei ylös!
Itselläni on lievä fyysinen vamma nimenomaan oikeassa jalassa ja kyykistyminen on yks niistä jutuista jotka on todella vaikeita.Voi pelata loistavasti. Itse pelannut istualteen jo 22 tuntia. Itsellä on polvet ja selkä niin romuna että en edes pääse kyykkyyn mutta istualteen vaan kallistaa jompaankumpaan suuntaan ja näin vaan väistää seinän. Olen kokeillut kalibroida asetuksia mutta siellä on korkeudessa vaan kaksi vaihtoehtoa eikä ne vaikuta mitään. En tiedä mistä tämä mysteeri johtuu mutta toisaalta, minun on helpompi pelata istuen.
Muistelen (en nyt pääse tarkistamaan pelistä) että siinä voi laittaa max pituudeksi 170cm ja olikos toinen vaihtoehto 150cm?Eli olet kertonut Beat Saberille pelin omissa asetuksissa pituutesi 185 cm?
Ei kannata jättää peliä pelaamatta kyykistymisien takia. Oletko kokeillut istualteen, ei tarvitse jalkoja käyttää ollenkaan?Itselläni on lievä fyysinen vamma nimenomaan oikeassa jalassa ja kyykistyminen on yks niistä jutuista jotka on todella vaikeita.
Harmi jättäää peliä pelaamatta tämän takia
Täällä oli samoja ongelmia kun tuntui siltä etten pääse tarpeeksi nopeasti alas. Tuo kyseinen asetus oli 190cm. Ainoo vaan että olen noin 30cm lyhyempi niin heitin sen lähemmäksi omaa pituuttani niin alkoi sujumaan.Nyt selvisi ongelma Beat Saberiin liittyen kun adjust floor asetuksesta laitoin omaksi pituudeksi 200cm. En ymmärrä et onko nuo asetuksen vaihtoehdot muuttuneet päivityksessä kun ennen oli vain kaksi vaihtoehtoa nyt siis onnistuu muuten pelaaminen paitsi full comboja ei saa kun ei pääse kyykkyyn että sitten täytyy istuen jos haluaa täydellisen kierroksen.
Sniper Elite VR tukee myös aseohjainta!
Josko tässä ois se peli jonka takia minäkin voisin ostaa tuon AIM kontrollerin. Aina oon näistä Sniper Elite peleistä tykännyt.
Sanoisin, että lähinnä silloin noin, jos kovin taktinen ja tiimivetoinen räiskintä on lähellä sydäntä. Itseäni eivät juuri ne elementit kiinnosta räiskinnöissä kuin kevyellä tasolla, joten ei ole minun juttuni. Uskallan myös väittää, että samaan tapaan ajatteleviakin löytyy paljon. Toki varmasti myös taktisen tiimiräiskinnän ystäviä löytyy paljon. Siitä kertoo jo tämän pelin hyvä menestys. Ja onhan peli kieltämättä erittäin laadukkaasti tehty. Harmi vain kun taktinen tiimityöskentelyä kovasti korostava peli ei vain ole minun juttuni.Yksin Firewall: Zero Hour riittää syyksi. Räiskintöjen ystävälle uusia näköaloja avaava kokemus.