Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
sah sanoi:Ymmärtääkseni joihinkin hajonneisiin Xbox360:iin on huollossa asennettu paremmat jäähdytyssiilet, jotta masiina ei ylikuumenisi niin herkästi. Mitenkähän on tuon Eliten suhteen, onkohan siinä parempi jäähdytys valmiiksi asennettuna?
nothing sanoi:Taas näitä varmoja huhuja...
http://digg.com/xbox_360/New_Xbox360_Cores_Premiums_to_have_HDMI_65nm_chips
Mutta pistää tosiaan ajattelemaan tuon Eliten hommaamisen kanssa. Hinnat putoaa ja ainakaan julkaisussa ei uutta tekniikkaa ole mukana. Ei ehkä kannattane hommata.
 
 Jona Asih sanoi:Tuohon huhuun en oikein jaksa uskoa, sillä a) HDMI-portin lisääminen nostaa kustannuksia, vaikka konevalmistajan ykköspyrkimyksenä on tiputtaa ne minimiin b) Markkinoilla on jo HDMI-malli (Elite) ja c) Premiumin ja Eliten erot ovat jo nykyisellään hyvin vähäiset.
Vaikka Eliteä jo parjataan, niin on se silti kelpo värkki - hinta vain saisi pudota haarukkaan 469-499e.
nothing sanoi:Mutta kustannuksia pienentäisi myös se, että voitaisiin siirtyä yhdelle ja samalle tuotantolinjalle. Eli ei tarvisi erimallisia koneita rakentaa. Ja kyllähän verkkokauppakin myy eliteä hintaan 489 ja risat.
Jona Asih sanoi:En tullut ajatelleeksi, että Core / Premium / Elite ovat sisuskaluiltaan muuten sama rakkine, mutta Elitessä on lisätty HDMI-paikka.
Hylian sanoi:Milläs vauhdilla nuo kovot täyttyvät? Jos ajatellaan, ettei ole pakko tilata jokikistä demoa sun muuta, niin viekös pelien mahdolliset päivitykset ja extramateriaalit millä tavalla tilaa - eli onko tuo 100 gigaa kovastikin tarpeellinen päivitys?
 Vien tänään vaihtoon vanhan boxini ja perjantaina sitten pitäis päästä pelailemaan Elitellä... Bioshock on tietysti 1. peli uudella boxilla
 Vien tänään vaihtoon vanhan boxini ja perjantaina sitten pitäis päästä pelailemaan Elitellä... Bioshock on tietysti 1. peli uudella boxilla  kunhan sitten pelipäivitykset (esim. Guitar Hero II) eivät nyt heti hajottais uutta konetta...
 kunhan sitten pelipäivitykset (esim. Guitar Hero II) eivät nyt heti hajottais uutta konetta...Kamesennin sanoi:Pitänee ensi kesänä männä kesätöihin, josta tienaa tonnin tai enemmän ja myydä vanha boksi ja ostaa Elite, kuulostaa niin messevältä HDMI-liitäntä ja 120 gigan kovalevy. Voikos kaikki tallennukset ynnä muut sellaiset siirtää vanhalta kovalevylta sille 120 gigan kovalevylle?

Kamesennin sanoi:Voikos kaikki tallennukset ynnä muut sellaiset siirtää vanhalta kovalevylta sille 120 gigan kovalevylle?
jakestyles sanoi:120GB levyn mukana tulee ohjelmisto, jolla roinat voi siirtää vanhalta levyltä.
jakestyles sanoi:120GB levyn mukana tulee ohjelmisto, jolla roinat voi siirtää vanhalta levyltä.
