Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Itse en oikein tykkää tuosta, että keskustelut tipahti alemmas ja tuota Discordia yritetään väkisin tunkea mulle, kun laittoivat sen siihen väliin tuolla boxin guidessa. Laittaisivat sille oman kuvakkeen vaikka sinne guiden alaosioon, missä on storet ym.Discordiin pääsee jatkossa käsiksi vähän helpommin. Ominaisuus Insider-jäsenten testissä tällä hetkellä:
![]()
Discordin käyttäminen Xboxilla helpottuu – äänikanaville voi liittyä jatkossa ilman puhelinsovellusta
Xbox kehittää Discord-integraatiotaan edelleen, prosessia helpottava uudistus on jo Insider-jäsenten testissä.www.konsolifin.net
Discordiin pääsee jatkossa käsiksi vähän helpommin. Ominaisuus Insider-jäsenten testissä tällä hetkellä:
![]()
Discordin käyttäminen Xboxilla helpottuu – äänikanaville voi liittyä jatkossa ilman puhelinsovellusta
Xbox kehittää Discord-integraatiotaan edelleen, prosessia helpottava uudistus on jo Insider-jäsenten testissä.www.konsolifin.net
Huomasin boksin käynnistettyäni, että oli se uusi dashboard tullut itselle ja en kyllä tykkää yhtään.
Nyt sitä päänäkymää ei voi enää muokata mitenkään, vaan on täynnä pelisuosituksia ym ja taustakuvat on ihan turhia, kun noi laatikot täyttää melkein koko ruudun
Toivottavasti muuttavat tuota vielä, ennen kun pistävät kaikille jakoon.
Näytä liitetiedosto 9899
Näytä liitetiedosto 9900
Juu, toi dashboardin alaosa on oikeastaan pelkkää pelimainosta, kun ennen sen pystyi jättämään tyhjäksi jos niin halusi.Twitterissä jo itkua että uus dashboard muistuttaa jotain gamepass mainosta. Onhän tää surullista.
Mikä asetus se on tuolla Boxin omassa valikossa jolla saa sen crossplay:n pois päältä? Tuota uutta Codi:a ajatellen kun pelin omista valikoista se ei onnistu.
Update! Tää vaihdos tuli toteutettua, nyt on ollut Series S ja AOC:n 165hz näyttö käytössäTää on varmaan hyvä paikka kysyä. Tällä hetkellä mennään kombolla 4K60Hz 27"näyttö/Xbox One X, onko mitään järkeä vaihtaa settiä 1080p144Hz 24" näyttö/Xbox Series S settiin? Pääasialliset pelit nopeissa FPS peleissä (Cod, Halo Infinite), toisinaan menee myös Forza ym. ajopelit.
Kovin kiinnostais 120fps esim. Halossa. Näyttäis toimivan ihan hyvin Series S vaikkakin reso tippuu. Tosin, reson merkitys pienempi fps peleissä.
Microsoft wanted to aim for around $129 or $99 for this Xbox streaming device, says Spencer, and hints that bundling a controller with the streaming console, as well as Microsoft’s silicon component choices, had pushed the price up closer to the $299 Xbox Series S.
Ja samalla ohjain softakin.Käyttispäivitystä tupsahti linjoille eilen:
![]()
Xbox-konsoleiden marraskuun käyttöjärjestelmäpäivitys toi mukanaan aiempaa simppelimmän Discord-toiminnallisuuden ja paljon muuta
Xbox-konsoleiden marraskuun käyttöjärjestelmäpäivitys on ollut linjoilla eilisestä lähtien.www.konsolifin.net
Tuo vaatii tietyn ssd:n ja firmwaren, että edes toimisi. Ei ainakaan omasta mielestä ole vaivan arvoistaHei, onko kukaan onnistunut lisäämään jonkun muun valmistajan NVME-levyn ko. alustalle, kuin mitä MS:n oman? Powerissa olisi speksien puolesta aika hyvä tarjous Samsun m.2 pci4-levystä. Adapterit yms minulla on.
the consoles are only compatible with select SSDs featuring a specific firmware and internal format. For example, Western Digital's WD Blue CH SN530 is naturally compatible with Microsoft's consoles, but the WD Blue PC SN530 is not. This could be why you can't use typical CFexpress 1.0 Type-B cards to expand the storage in Microsoft's consoles. Unfortunately, it's currently unclear how many SSDs are on the market that fit these specific requirements.
Tilasin nvme:n joka nopeuden yms mukaan voisi toimia. Jos ei toimi, niin laitan sen sitten uuteen PC-koneeseen, joten eipä tuosta tule isoa tappiota, jos ei toimikkaan.Tuo vaatii tietyn ssd:n ja firmwaren, että edes toimisi. Ei ainakaan omasta mielestä ole vaivan arvoista
Conversion Adapter Lets You Install Short M.2 SSDs Into Xbox Series X, S
Cheap Xbox Series X|S storage upgrades possible with conversion adapter.www.tomshardware.com