Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Harmittomasta huumorista tuli taas banaanit, in my onion.
Muistutetaan nyt vielä uudelleen, että kyseessä on kahden viikon automaattijäähy varoituspistetilisaldon ylitettyä tietyn rajan. Ei se ole siis mikään pysyvä bannaus.Myönnettäköön että herralta tulee usein aika räikeää tekstiä, mutta banskun arvoista?
Tässä ei voi muuta sanoa kuin että R.I.P. Xbugs![]()
PS. Korjataan myös kanssatovereille, että kyseessä on jäähy, ei banni. Jäähyltä palataan, banneilta ei (tai ei ainakaan pitkään aikaan). Kaksiviikkoinen paussi tässä kyseessä.
Tiedät yhtä hyvin kuin minäkin, että kyseinen tekstisi oli kaikille PS3 tyypeille tarkoitettu.
Koska mielipiteesi on kaikessa alikehittyneisyydessään yksinkertaisesti väärä ja älytön, aiheuttaen pelkkää ketutusta ketjussa, joka on tarkoitettu iloisille tapahtumille.
Miksi viestini poistettiin "Iloiset tapahtumat" -ketjusta?
Miksi viestini poistettiin "Iloiset tapahtumat" -ketjusta?
Mennään aika vaarallisille vesille, jos ylläpito alkaa määrittelemään mikä on "oikea mielipide", ja sensuroimaan viestejä sen mukaan.
Vääriä mielipiteitä ei ole, mutta tuollainen linkkaus ketjussa "Iloiset tapahtumat" oli silkkaa vahingoniloa. Se yhdistettynä vielä vahingonilon kohteeseen (eli seksuaaliseen vähemmistöön) sekä tapauksesta tulleisiin "valituksiin" Report bad postin kautta oli ihan tarpeeksi syytä viestin poistoon.Mennään aika vaarallisille vesille, jos ylläpito alkaa määrittelemään mikä on "oikea mielipide", ja sensuroimaan viestejä sen mukaan.