Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Huomen 11 päivän lomille, sitten kotiutumisviikko edessä. Vähän liikaa on vielä jäljellä omaan makuun.
Luulin että neljäs kertauskutsu tuli kolmen vuoden sisään, mutta tällä kertaa lappu olikin siitä että ylennettiin. Oikein itsenäisyyspäivänä vielä, melkosta. Ja viikkoa myöhemmin puhelinmyyjät koitti myydä Suomen Sotilas -lehteä mun ylennyksen varjolla.
Ihanan kaupallista.
No onpahan se sitten hienoa lutin natsoilla naputella![]()
Ja se parantaa sun elämääs miten? Verrattuna siihen, mitä oot ilman lutin natsoja...
Ja se parantaa sun elämääs miten? Verrattuna siihen, mitä oot ilman lutin natsoja...
OT: Täällä ollaan hymösokeita. Itsekin pari kertaa jotain nimenomaan sarkastisestiTuota...Mitähän tuo hymiö teikäläiselle tuolla viestini perässä tarkoittaa? Olisi ilmeisesti pitänyt ilmaista itseäni paremmin, ettet olisi tosikkona vetänyt herneitä nenään.
sitten kotiutumisviikko edessä. Vähän liikaa on vielä jäljellä omaan makuun.
OT: Täällä ollaan hymösokeita. Itsekin pari kertaa jotain nimenomaan sarkastisestikommentoinut, niin alkanut kauheita "vääntöjä" kun ei ole huomattu hymiötä.
Pääsisi vähän verestelemään vanhoja muistoja.
Onkohan se niin, että merivoimat järjestää kertauksia useammin kuin maavoimat?