Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
oho, kaksikko saa oman elokuvan.
oho, kaksikko saa oman elokuvan.
Tulee mieleen esimerkiksi Stargaten (tai siis Stargåten) elokuvat, joiden tarpeellisuutta en myöskään oikein ikinä ymmärtänyt kun olisi mieluummin voineet vain tehdä samat asiat sarjamuodossa. En toki valittanut että sai lisää Stargatea mutta oudolta se tuntui ja tuntuu nytkin tämän kohdalla.En näe miksei elokuva voisi toimia, toki uutta tuotantokautta olisin itsekin ennemmin toivonut. Viimeinen tuotantokausi ei laadullisesti ollut enää lähelläkään kahta ensimmäistä, joten odotukset tälle ei itselläni ole kovin korkealla. Trailerin perusteella näytti visuaalisesti hienolta, mutta vähän tulee sellaiset cash grab -vibat.
oho, kaksikko saa oman elokuvan.
Yritin etsiä mutta ei ainakaan minun Disney+:sta löydy noita leffoja.Hämmästelin ton Dune ja Dune 2 leffan tossa uudella töllöttimellä. Olihan muuten erittäin hyvät elokuvat nuo. Jos ei tunne / tiedä yhtään mistä puhutaan niin vihjeenä annan että nuo on nautittava kyllä molemmat peräjälkeen. Eli ei ole irrallaan.
Katsoin Disney+ kautta ja oli kyllä laatutavaraa kuvanlaadullisesti.
Ykkönen on katsottavissa HBO Maxilla ja Viaplayssa ja kakkososa HBO Maxilla ja Netflixissä.Yritin etsiä mutta ei ainakaan minun Disney+:sta löydy noita leffoja.
Joo, varmasti ne jostain voi katsoa mutta kun mainittiin Disney+, johon minulla olisi vielä tilaus hetken päällä.Ykkönen on katsottavissa HBO Maxilla ja Viaplayssa ja kakkososa HBO Maxilla ja Netflixissä.
Juu, kommentoin lähinnä sitä että mistä löytyvät.Joo, varmasti ne jostain voi katsoa mutta kun mainittiin Disney+, johon minulla olisi vielä tilaus hetken päällä.
Onnistuu toki yhdellä tilauksella molempien katselu. HBO Maxilla.En minä noiden takia jaksa alkaa useampaa palvelua tilaamaan. Kakkonenhan näkyi jo jostain perinteiseltäkin kanavalta ja sitten jos haluaisi katsoa molemmat striimaten niin ei ilmeisesti onnistu edes yhdellä palvelulla. Huoh.
Joo, varmasti ne jostain voi katsoa mutta kun mainittiin Disney+, johon minulla olisi vielä tilaus hetken päällä.
En minä noiden takia jaksa alkaa useampaa palvelua tilaamaan. Kakkonenhan näkyi jo jostain perinteiseltäkin kanavalta ja sitten jos haluaisi katsoa molemmat striimaten niin ei ilmeisesti onnistu edes yhdellä palvelulla. Huoh.
Siinä on erehdyksessä sanottu Disney+. Nuo leffat eivät ole olleet ikinä siellä.Joo, toki ne näköjään siis näkisi yhdenkin palvelun kautta mutta kun ihmettelin että miksei minun Disney+:sta noita löydy. En koskaan tilaa mitään palveluita useampaa kerralla kun en edes yhtä näistä käytä niin paljon että pitäisi päällä kovin kauaa. Disney nyt ollut poikkeus kun mokansa vuoksi sai vuoden 10 eurolla. Ja olen striimannut sieltä 10 kuukauden aikana 0 minuuttia. Nyt toki jatkoin Andorin kolmatta kautta että jos edes sen saisi katsottua.
Dyynit olisi voinut katsella samaan hintaan - muttei muusta palvelusta - mutta eipä ne tuolla ole vaikka niin mainittiin.
<3Vihdoinkin! The Simpsons Movie 2 on tulossa 2027!
![]()
The Simpsons Movie saa jatkoa 20 vuoden odotuksen jälkeen - ensimmäinen kuva julkaistu - Muropaketti.com
Vuoden 2007 Simpsonit-elokuva oli maailmanlaajuinen hitti, mutta jatko-osan kanssa ei ole turhia kiirehditty. Nyt Disney on viimeinkin vahvistanut elokuvan tekemisen. The Simpsons Movie 2 eli Simpsonit-elokuva 2 on nyt virallisesti…muropaketti.com
Itseäni taas on ihmetyttänyt, että miten niinkin hauskana ja terävänä ovat saaneet sarjan pidettyä, vaikka on niin perhanan pitkään jo tehty yhtäjaksoisesti. Pian 12-vuotias poikanikin tykkää katsoa Simpsoneita ajoittain, ja kun maistuu sekä aikuisille, että lapsille on se mielestäni tietynlainen taidonnäyte tekijöiltä. Emme me poikani kanssa mitään vannoutuneita Simpsons-faneja sentään ole (ei ehkä kovin kaukana siitä kuitenkaan), mutta ihan hyvillä fiiliksillä on ajoittain sarjaa katsottu.Olenko ainoa, jonka mielestä Simpsonit on aina ollut vähän väsynyt sarja. Ja olen siis katsonut sitä enemmän tai vähemmän 90-luvulta lähtien.
Alien: Romulus
Lähtökohdiltaan mielenkiintoisempi ja olisin toivonut että koko Alien olisi jätetty hommasta pois ja uhka olisi ollut jotain uutta ja tuoretta. Nytkin kaava on sama "öö, mitä täällä tapahtuu, mitä hittoa, ei iik, mikä tuo on, mikä TUO on, jne" ja katsoja tietää ja tuntee kaiken, minkä vuoksi mikään ei yllätä tai jännitä. Johan näitä olentoja on tuijoteltu vuosikymmeniä. Alku on taas parempaa kun hommat avautuu ja on rauhallisempaa jännitettä. Sitten paska tai Alien osuu tuulettimeen ja lopun saakin katsella sitä mitä nämä on olleet aina. Alienia. Kaavassa taas myös se "huh, selvittiin ja pahuus jäi taakse mutta yllätys, yllätys - ei jäänytkään vaan lopputaistelu, mitä katsoja ei varmasti arvannut".