Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hege
Ei joulusta tule mitään, jos en saa laittaa kinkun päälle Turun Sinappia. Tänän jouluna sitä viela saa, mutta ei ensi vuonna.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Willennium
Kuka juhlii joulua jeesuksen takia? En minä ainakaan. Olen materialisti, joten siinä mielessä joulu on antoisaa aikaa.![]()
Juu mutta ei sitä kinkun kanssa voi syödä.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Tonza
Jep, ei ole Turun sinaapin voittanutta.......
Sä oot peelo!Lainatun viestin kirjoitti alkujaan juupajaapa
Joulu sucks.
En oo saanu vuosiin enää lahjaksi muuta kuin jotkut v**un sukat tai alkkarit.
Toiset meistä on aina töissä.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan feldon
Joulu on ainakin pelaajan kannalta varsin antoisaa aikaa. Ajatelkaas nyt:
- Koulu ja työ eivät rajoita hyvää peliaikaa
Sukulointi on tuskaa, ja kun viimein pääsee kotiin, vetäsee äkkiä pään täyteen ja menee nukkumaan.- Voi valvoa vaikka miten myöhään, sillä sehän kuuluu joulun perinteisiin
Jos sattuu olemaan kotona, ja akka perkele huomaa että äijällä ei ole tekemistä, joutuu lumitöihin. Parempi mennä siis duunipaikalle.- Voi hyvällä syyllä istua sisällä koko päivän, sillä ulkona on useimmiten kylmä
Ja vituttaa entistä enemmän kun mihinkään ei ole varaa ja akka perkele odottaa jotain miljoonakorua lahjaksi.- Suurin osa pelivalmistajista(kin) pukkaa tuotteensa ulos juuri sopivasti joulun aikoihi, joten valikoimat eivät pelaajalta vähässä kummassa lopu
Voiko sukilla ja krakoilla pelatakin?- Pukki saattaa hyvällä tuurilla tuoda vielä lisää pelattavaa
Kahvilla ja viinalla eletään ja akka perkele pakottaa sukuloimassakin syömään taas sitä saatanan lipeäkalaa- Jääkaappi on (toivottavasti) täynnä, eikä ruokakauppaan tarvitse lähteä. Toisaalta ruokakaupathan ovat muutenkin kiinni jouluna...
Mätkyt pamahtaa myös maksuun ja siten korostavat joulurauhaa entisestään.- Veronpalautukset tulevat joulun alla, joten välipäivien alennusmyynteihin pääsee mahdollisesti tekemään lisää hankintoja.
Ja akka perkele haukkuu juopoksi ja pakottaa antabuskuurille- Vilkkuvan kuvaruudun tuijotuksesta syntyneet verestävät silmät matchaavat hienosti tonttulakin väriin.
Vitut ole.- Jouluna on kivaa
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan FrankNyberg
Hyvää joulua toivoo herra Negatiivisuus.
Niinjuu, voi sviddu, älä edes muistuta.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Tonppa
Mä jotenkin muistaisin viime vuodesta ettei joulu todellakaan ole sun mieleesi.![]()