Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ainakin OP:n visa electron toimii. Nykyään kai voi myös ostaa psn-rahatilin kautta, jonne sinnekin ainakin OP:n visa electronilla saa laitettua rahaa.Onkohan noissa expansion packeissa muuta maksuvaihtoehtoa, kuin tuo credit card?
Onko tähän muuten trophyjä tulossa? Aina välillä niistä jotakin kuulee. 0o Ei viitsisi peliä aloittaa alusta ennen trophy päivitystä jos se on kerran tulossa.
Ainakin OP:n visa electron toimii. Nykyään kai voi myös ostaa psn-rahatilin kautta, jonne sinnekin ainakin OP:n visa electronilla saa laitettua rahaa.
Nämä neljä seksikästä kissaa bosseina on nyt sitten taas vähän niin ja näin, ilmeisesti peliin on pitänyt väkisin saada seksiä mukaan. Naomillakin puskurit tyrkyllä ja stay-upit jalassa..
.
Sarja on aina perustunut sneakkailuun. No kaikki mitä olen tähän asti nähnyt on ollut semiheikkoa FPS:ää, arvailua kuka on on vihollinen ja kuka ei, sekä ehkä maailman tiukinta putkea vielä tuohon päälle.
Olen ollut Sonyn miehiä jo originaalista pleikkarista ja sarjan aikaisemmat pelit on tullut taottua muutamaan kertaan läpi.
Nyt se on pelattu ja fiilikset ovat vähän paremmat, ei kuitenkaan mitään maailmaa mullistavaa. Välivideot ja kuitenkin eeppiseksi muodostunut tarina pelastivat pelin, välillä huomasin pelaavani vain jotta näkisin seuraavan videon, tai bossia vastaan taistellessa miettisin mikähän tämän tarina on. Tämä "juonihuoraaminen" sai sitten ehkä aikaan sen että "pelasin väärin". Täytyy katsoa antaako tälle vielä uuden mahdollisuuden.Hiukan kuulostaa, että et ikäänkuin pelaa peliä "oikein", JOS siis haluat vaan sniikkailla (korostan, että mitään "oikeaa tyyliä" ei tässä tapauksessa varsinaisesti ole, sillä MGS4 antaa juuri vaihtoehtoja). Kyllä se sniikkailu pelissä usein onnistuu, vaikka itse en pelannut MGS4:sta läpi mitenkään "sniikaamalla" (välillä sneak, välillä action - siinä mun resepti).
Kuten sanoin, niin mielestäni MGS4:n vahvuus on juuri siinä, ettei se ole "normi-FPS", "normi-stealth-peli", "normi-MGS" tai ylipäänsä normi-mitään. Ja juu, se on "elokuvamainen" ja juu - siinä on pitkiä välipätkiä. Ok, juuri tuo "sillisalaattimaisuus" ei kolahda kaikille (ei pidäkään), mutta mielestäni MGS4 on ehta 9-10/10 eepos. Mut toki - tämähän on vain oma mielipide.![]()
Ainahan näissä on seksikkäitä mimmejä ollut. Ykkösessä sniper wolf todella avoimen kaula-aukon kanssa ja kolmosessa Eva pelkät rintsikat ja pikkarit päällä. Kakkosessakin pääsi yhden mimmin hameen alle katsomaan siellä panttivanki huoneessa, normaalistihan se laittaa jalat yhteen kun sinne koittaa kurkkia, mutta ammuppas tainnutus nuoli niin eipä laita enää.
pervoja nuo japanilaiset, i like it.
Tämä "juonihuoraaminen" sai sitten ehkä aikaan sen että "pelasin väärin".
Kannattaa toki, kunhan asennoituu siten, ettei aivan kaikkia viittauksia ja juonikoukeroita ymmärräkään. Asiaa helpottamaan voi Storesta ladata MGS Databasen, jossa pelisarjan historiaa ja universumia selitellään ilman spoilereita.Tälläinen kysymys että kiinnostaisi hankkia kyseinen peli mutta kannattaako hommata jos ei ole pelannut edellisiä pelejä? Lähinnä juonen kannalta ajateltuna.
Tälläinen kysymys että kiinnostaisi hankkia kyseinen peli mutta kannattaako hommata jos ei ole pelannut edellisiä pelejä? Lähinnä juonen kannalta ajateltuna.
En löytäny parempaakaan paikkaa tälle...
Missä järkässä pelit menevät juonellisesti? Tiedän että Snake Eater on ensimmäinen, ja tämä viimeinen, mutta mihin väliin kaikki muut menevät?